FeaturedKIBRIS

Zanlılar karşılıklı teslim edildi

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Cumhuriyeti ile bugün zanlıları karşılıklı teslim ettiklerini açıkladı.

Özersay, Kıbrıs’ın kuzeyinde Ekim ayında işlediği cinayetin ardından güneye kaçan Hasan Işık Özgöçmen cinayeti zanlısı M. S.’nin teslim alındığını ve güneyde işlenmiş olan bir cinayetin zanlısının teslim edildiğini açıkladı.

Özersay’ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Uzun süredir BM aracılığıyla Kıbrıs Rum tarafıyla yürütmekte olduğumuz diyalog sonucunda bugün itibariyle sanatçı Hasan Işık Özgöçmen cinayeti zanlısı Pakistan Uyruklu şahsı az önce BM aracılığıyla Rum tarafından teslim aldık. Aynı zamanda Rum tarafında işlenmiş olan bir cinayetin zanlısı olan Gürcistan vatandaşı şahısları da yine az önce BM aracılığıyla Kıbrıs Rum tarafına teslim ettik.

Bu pratik bir düzenleme olarak iki taraf arasında diyalog yoluyla işbirliği yapılmasını mümkün kılmış olan bir gelişmedir. Bu adanın hangi tarafında işlenmiş olursa olsun suçların cezasız kalmaması adına bunu önemsiyoruz. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı