FeaturedKIBRIS

YSK, 362 UBP’liyi listeden çıkardı

Ulusal Birlik Partisi’nin milletvekili adayı seçme sıralama seçimlerinde üye listelerinde 362 kişinin ismi Yüksek Seçim Kurulu tarafından çıkarıldı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Dursun Oğuz üye listelerinde yer almayan 362 kişi ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Oğuz bazı üyelerin çift parti üyeliği nedeni ile YSK tarafından listelerden çıkarıldığını söyledi. Oğuz “15 gün önce YSK’ya listeler verildi.

Diğer partilerin listeleri vermemesi nedeni ile bekletilmeye alındı. Dün saat 5’de YSK’dan gelen bildirimleri 362 kişinin listeden çıkarıldığını gördük. Gerekçe olarak ise diğer partilerden üyeliklerinin silinmemiş olması olarak sunuldu. İrsen Küçük ile ilgili bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum.” şeklinde konuştu. Şu sıralarda 4 bine yakın oy kullanıldığı öğrenildi.

Ulusal Birlik Partisi’nin milletvekili adayı seçme sıralama seçimlerinde üye listelerinde 362 kişinin ismi Yüksek Seçim Kurulu tarafından çıkarıldı. İsimleri listeden çıkarılanlar arasında İrsen Küçük, bazı belediye meclis üyeleri, kurucu örgüt başkanları, 4 dönem milletvekilliği yapan Hüseyin Çobanoğlu gibi isimler yer alıyor.

Konu ile ilgili konuşan Divan Başkanı Cemal Bulutoğulları YSK ‘nın henüz gerekçe ve isimleri üye listesinden elenen isimleri içeren listeyi sunmadığını belirtti. Bulutoğulları “isimleri listede yer almayan üyeler için ayrı sandık kurulması yönünde YSK’ya müracaat ettik. Bu isimler YSK’nın açıklayacağı gerekçelere göre daha sonra değerlendirilsin ancak henüz bir yanıt gelmedi” dedi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı