Teknoloji

Volkswagen Beetle tasarımı motosiklet formuna büründü

Volkswagen’in en bilindik modellerinden Beetle, bu kez bir motosiklete ilham -ya da direkt parça- verdi. Beetle’ın çamurluklarını kullanan bir tasarımcı, aracın sevilen yapısını bir şasinin üzerine monte etti. Volkspod adı verilen bu motosiklet, görenlere bir daha baktırıyor.

Otomobil sektörüne bir dönem damgasını vuran ancak artık üretilmemesine hala piyasada yoğun bir talebin olduğu Volkswagen Beetle, popülaritesini hiç yitirmiyor. Kimi zaman Alman otomobil devi Volkswagen kimi zaman da kişi ya da kurumlar, Beetle’a yaptıkları değişikliklerle aracı gündeme taşıyorlar. Bu kez yine bir tasarımcı, Volkswagen Beetle’ın sevilen tasarımına el attı ve bambaşka bir ürün ortaya çıkardı.

Görmekte olduğunuz bu aracın ismi “Volkspod“. Volkspod, için tam anlamıyla bir motosiklet diyebiliriz. Ancak bu motosikletin yapısı, Volkswagen Beetle’ı bir hayli andırıyor. Aslına bakacak olursak görmekte olduğunuz mavi renkli kısım, Volkswagen Beetle’ın ikonikleşmiş çamurluklarını gösteriyor. Walter, geliştirdiği motosiklette Beetle’ın çamurluklarını kullanmış durumda.

Bu motosikletin ön ve arka kısımlarında kullanılan lambalar da Beetle’ın izlerini taşıyor. Farlar, Beetle’ın yedek parçaları olarak temin edilmiş ve çamurluğun üzerinde başarılı bir şekilde dahil edilmiş. Farların da orijinaline bağlı kalınarak kullanılmış olması, Volkspod‘u daha da çekici kılıyor.

(Webtekno)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı