FeaturedKIBRISSpor

Turkcell Girne Yarı Maratonu yapıldı

Turkcell Girne Yarı Maratonu yapıldı...Girne Kordonboyu’nda başlayıp biten maratona binlerce kişi katıldı

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen “Turkcell Girne Yarı Maratonu” gerçekleşti.

Girne Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, geliri SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı’na bağışlanacak olan maraton “21, 7 ve 3 kilometre” olmak üzere erkek ve kadın kategorilerinde yapıldı.

Açıklamaya göre, binlerce kişinin yer aldığı maratona Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, milletvekilleri, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar katıldı.

GÜNGÖRDÜ: “GİRNE’DE KARNAVAL HAVASI YAŞANDI”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Yarı Maratonu ile Girne’de sadece bir yarış değil şenlik ve karnaval havası yaşandığını belirterek, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti.

Nidai Güngördü, anlamlı etkinlikle birlikte SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı yararına koşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

(TAK)

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı