FeaturedKIBRIS

TKP Yeni Güçler’den Geçitkale’de örgüt

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler), Geçitkale köyünde örgüt kurdu.

TKP Yeni Güçler Geçitkale Örgüt Başkanlığı’na Celal Ant getirilirken Yönetim Kurulu Emin Soyal, Mehmet Salih Çeto, Şirin İsmailoğlu, Mehmet Çavuş, Atay Unku, Mete Unku’dan oluştu.

TKP Yeni Güçler’den yapılan açıklamaya göre, Geçitkale’de düzenlenen törene TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çakıcı yanında, Genel Sekreter Sonay Adem, Başkan Yardımcısı Mustafa Emiroğulları, Örgütlenmeden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ali Gulle, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Sami Dayıoğlu, Sendika Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Memduh Çeto, Gazimağusa İlçe Başkanı Tamer Karakaşlı ve çok sayıda TKP üyesi ve sempatizanları katıldı.

ÇAKICI: “HEDEF İLK SEÇİMDE İKTİDARIN KİLİT PARTİSİ OLMAK”

Etkinlikte konuşan Çakıcı, TKP Yeni Güçler’in kurulduğu ilk günden itibaren tüm bölgelerde örgütlenme çalışmalarına ağırlık verdiklerini ve yoğun bir şekilde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Çakıcı örgütlenme çalışmaları çerçevesinde Geçitkale örgütünün oluşturulmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti ve örgütün kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Çakıcı, geniş bir kitleye hitap eden ve merkezde yer alan bir parti oluşturduklarını söyleyerek, “Hedefimiz ilk seçimde iktidarın kilit partisi olmaktır” dedi.

TKP Yeni Güçler olarak çok hızlı büyüdüklerini ifade eden Çakıcı, Kıbrıs Türk halkından olumlu tepkiler aldıklarını, TKP Yeni Güçler’e siyasi yelpazenin farklı kesiminden vatandaşımızın üye olduğunun altını çizdi.

Çakıcı, “bu dönemin adının talan ve yağma dönemi olduğunun artık ortaya çıktığını” ve Kıbrıs Türk halkının buna layık olmadığını bildirdi.

Çakıcı, ülkedeki yapının sürdürülemeyeceğini, bir kurtuluşa ihtiyaç olduğunu ifade ederek, bakanları kendi çıkarları için çalışmakla suçladı.

Çakıcı, buna izin vermeyeceklerini,  hesabının sorulacağını ve ülkeye çözümün geleceğini belirtti.

 

Kaynak: TAK

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı