FeaturedKIBRIS

“Temiz eller hareketine bir kıvılcım yaktık”

Halkın Partisi (HP) Lefkoşa Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, geçmişteki hataların ve usulsüz, kanunsuz olayların üstüne gitmekle kalmadıklarını, tomlumda temiz eller hareketine bir kıvılcım yaktıklarını ifade etti.

Manavoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Kıbrıs Türk Siyasi hayatı içinde şeffaf,hesap verebilir, hukuk’un üstünlüğü kelimeleri uzun zamandır tüm siyasi mercilerce kullanılmış ancak fiiliyatta hayata geçmediğinden dolayı vatandaş gözünde, bu konuyla alakalı siyasiler hep kırık not almıştır.

Tutarlı siyaset bağlamında ve Halkın Partisi’nin ortaya çıktığı temel ilkelere şöyle bir baktığımızda ilk seçimde iktidara gelen Halkın Partisi, bunu içselleştirdiğinden ötürü devamlı surette bu konuda hassas olmuş, ortaya gereken iradeyi koymaktan geri adım atmamıştır.

Bugün aslında bunun sonuçlarını görebiliyoruz. Ancak bu konuyu bir diğer açıdan da gözlemlemek şarttır. Bizler sadece geçmişteki hataların ve usulsüz/kanunsuz olayların üstüne gitmekle kalmadık, bu toplumda TEMİZ ELLER hareketine bir kıvılcım yaktık.

Ama asıl önemlisi devamlı surette söylediğimiz bu topraklar üzerinde ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR SİYASETİN var olmasını, gelecekte herkesin bilinçaltına görevi kötüye kullanmamasını yerleştirdiğimize inanıyorum. Ancak bu değerlerin daha da genele yayılması için toplum desteğinin bunu benimseyip desteklemesi de aşikârdır.”

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı