FeaturedKIBRIS

“TC Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı ile çok yakınen çalışıyoruz”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz eğitimi ve sınavı bugün yapıldı.

Eğitimin açılışında konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı,denizciliğin daha fazla gelişmesi amacında olduklarını belirtti.

Limanlar ve balıkçı barınaklarının daha da modernleşmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Bağzıbağlı, LimanlarDairesi’ni Denizcilik İşleri Dairesi’ne döndürmek için yasal çalışmaların sürdüğünü de söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde yer alan eğitimler öncesi Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı bir konuşma yaptı.

Bağzıbağlı, bakanlık olarak amatör denizciliği ada halkına sevdirme amacında olduklarını kaydederek, eğitimlere yoğun katılım olmasından memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Bağzıbağlı, “Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı olarak ülkemizde denizciliğin daha fazla gelişmesi, amatör denizciliğin daha fazla sevilmesi ve bu çerçevede ülkemizde limanlarımızın daha da modernleşmesi, balıkçı barınaklarının daha da gelişmesi, özel tekne bağlama yerlerinin artırılması çerçevesinde TC Ulaştırma ve alt yapı bakanlığı ile çok yakınen çalışıyoruz” dedi.

Bağzıbağlı, Limanlar Dairesi’nin Denizcilik İşleri Dairesi’ne dönüştürülmesi için yasal çalışmaların devam ettiğine vurgu da yaptı.

Konuşmasında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın “Özgürlük Kıbrıs Türkü’ne denizden gelmiştir, Kıbrıs Türk halkı bunu bilir ve denizi çok sever. Şimdi de ekonomik ve sosyal kalkınmamızı hızlandırmak için denize dönmeliyiz” sözlerinden alıntı da yaparak, bakanlık olarak bu sözlerin bilincinde olduklarını ve bu tür etkinliklere devam edeceklerini kaydetti.

Müsteşar Bağzıbağlı’nın konuşmasının ardından amatör denizcilik ve telsiz eğitimi Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Özel Danışmanı Ali Kurumahmut’un yaptığı sunum ile devam etti.

Eğitimin verilmesinin ardından katılımcılarAmatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz eğitim sınavlarına girdi.

(BRT)

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı