FeaturedKIBRIS

Sucuoğlu, pandemi sürecine ilişkin destekler konusunda açıklama yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, pandemiden dolayı sağlık ve ekonomi konularında sıkıntılar olduğunu belirterek, yapmakta oldukları destekler konusunda bilgi verdi.

Bakanlık olarak bugün küçük esnafa katkı verdiklerini kaydeden Sucuoğlu, 3 bin 66 kişinin hesaplarına 4’er bin TL’nin yattığını söyledi.

Eşit Hak ve Adalet Sendikası Başkanı Eren Büyükoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyarette engelli kişiler için her zaman mücadele ettiklerini belirterek, Bakan Sucuoğlu’na yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Bakan Sucuoğlu da pandemiden dolayı sağlık ve ekonomi konularında sıkıntılar olduğunu dile getirdi.

Bakan Sucuoğlu, pandemi sürecinde yapmakta oldukları destekler konusunda da bilgi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bugün küçük esnafa katkı verdiklerini dile getiren Sucuoğlu, 3 bin 66 kişinin hesaplarına geriye dönük, 4’er bin TL’nin yattığını söyledi.

Sucuoğlu, gazino ve turizm sektöründe çalışanlara bin 500 liralık katkının 31 Aralık’a kadar devam edeceğini belirtti.

Sucuoğlu, çalışma hayatında olmayan gün kazanıp gün harcayanlar için yapılan ödemenin süresinin üç ay daha uzatıldığını ifade etti.

Sucuoğlu, “Birinci ayı ödemiştik, şimdi 3 aylık bir yetki daha aldık. Gün kazanıp gün harcayan  bu kişilerden bekar olana 900, evli olana ise bin 200 TL katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.

(BRT)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı