FeaturedKIBRIS

Startups4Peace 2019 başvuru alım süreci başladı

Bu yılın Startups4Peace başvuru alım süreci başladı.

Kıbrıs’taki genç girişimciler topluluğunu aynı çatı altında bir araya getirmeyi amaçlayan inisiyatiften yapılan açıklamaya göre, başvurular 31 Mayıs gece yarısına kadar kabul edilecek.

Açıklama şu şekilde:

“Startups4Peace 2019, Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumundaki girişimcileri iş fikirlerini geliştirebilmeleri ve başarılı işler kurabilmeleri için gerekli bilgi ve araçları sağlayarak onları güçlendirmeyi amaçlayan bir inisiyatiftir. Bu inisiyatifin eş finansmanı Finlandiya’nın Kıbrıs Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve NI-CO tarafından uygulanan “Inovatif Girişimcilik” projesi tarafından sağlanmaktadır.  Bu inisiyatifin partnerleri Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası’dır ve Startup Cyprus tarafından uygulanmaktadır.

Startup4Peace, gençlerde girişimcilik ruhunu teşvik ederken bir yandan da Kıbrıs’taki genç girişimciler topluluğunu aynı çatı altında bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.  .

Yapılmış olan lansmanla birlikte bu yılın Startups4Peace başvuru alım süreci başlamış bulunmaktadır.

Rekabete dayalı bir süreç çerçevesinde bu yıl en fazla 10 uygun startup, Startups4Peace Hızlandırma Programı’na ve “Bootcamp”lara katılmak üzere seçilecektir. Başarılı finalistler, Startups4Peace’in büyük finalinde yarışacaklar ve kazanacak olan iki startup 21-22 Kasım 2019 tarihinde Finlandiya’nın Helsinki kentinde gerçekleşecek olan efsanevi startup etkinliği “SLUSH”a katılma fırsatı elde edecektir.

Seçim kriterleri, hızlandırma programı ve başvuruları göndermek için gerekli olan web adresi hakkındaki bilgiler projeye ait web sayfasında mevcuttur (www.startups4peace.com). Katılım için son tarih 31 Mayıs gece yarısıdır.”

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı