FeaturedKIBRIS

“Söyledikleriniz tutarlı olması lazım”

Kapalı Maraş konusu bugün de Meclis’in gündemindeydi.

ERHÜRMAN

İç tüzüğün 62. Maddesi uyarınca söz alan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da, UBP’nin iç meselelerinin kendilerini ilgilendirdiğini, bu konuda bu sebeple söz almadığını, bunun da herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

Maraş konusundaki Bakanlar Kurulu kararına dikkat çeken Erhürman, Maraş’ta bir envanter çalışması yönünde bir karar alındığının söylenmesine rağmen, Bakanlar Kurulu’nun geçen hafta Salı günü bu kararı ürettiğini ve alınan kararın detaylarının henüz kendilerine iletilmediğini kaydetti.

Ancak Türkiye medyasında harekete geçilen noktanın Maraş’ın Türk yönetiminde açılması olduğunu ifade eden Erhürman, Dışişleri Bakanı kendilerine bu konuda bilgi vereceğini söylediğini, henüz böyle bir bilgi alamadıklarını, bu bilgiyi beklediklerini söyledi.

Şu anda muhalefert partileri olarak biz neyin hedeflendiğini biliyoruz, ne Cumhurbaşkanı ne de hükümetten yapılan açıklamalar birbirni tutuyor diyen Erhürman, BM’nin bir numaralı muhatabı Cumhurbaşkanı olmasına rağmen, konu hakkında bilgisi olmadığını kaydetti.

Söyledikleriniz tutarlı olması lazım, söylediklerinizi söylemeden önce de ciddi bir çalışma yapmanız lazım” diyen Erhürman, burada bir itibar sarsıntısı olduğunu söyledi.

(TAK)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı