FeaturedKIBRIS

Son başvuru tarihi 7 Haziran

CyprusInno ve Center for Social Innovation (CSI),  STOMP CY deneme programına başvuruların açıldığını duyurdu.

STOMP CY adadaki tüm gençlere yönelik, bir tam günlük girişimcilik programıdır. CyprusInno ve CSI adanın her tarafındaki 15-17 yaşındaki gençleri, başvuru yapıp Lefkoşa içerisinde gezerken girişimciliği öğrenmeye davet etti. Başvurunuzu stompcy.com/apply adresinden yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi 7 Haziran, 2019 olup programa maksimum seçilecek katılımcı sayısı 20’dir.

STOMP CY, 15 Haziran Cumartesi günü saat 10:00-17:00 arasında gerçekleşecek. Program Dayanışma Evinde başlayacak ve başlangıç seviyesinde bir girişimcilik eğitimi içerecek, eğitimin devamında katılımcılar takımlara ayrılarak Lefkoşa içerisinde Kıbrıs’lı iş insanları ile mülakat yapacaklar ve dijital bir oyun sayesinde verilen görevleri tamamlayacaklar. Tüm katılımcılara oyun sonunda bir hediye çantası verilecek. Dijital oyun kısmında Ledra Palas ve Lokmacı geçiş kapılarından geçiş yapmak gerekebilir. Her takımın yanında oyun sırasında bir yetişkin mentör olacaktır.

2019 STOMP CY deneme programı CyprusInno ve CSI tarafından organize edilip, UNFICYP tarafından desteklenmektedir.  Program Kıbrıslı gençlerin Lefkoşa’yı gezerek dijital oyun ve interaktif aktiviteler ile girişimciliği öğrenmesini hedefliyor.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı