FeaturedKIBRIS

Sınav 200’ün üzerinde katılımcı ile yapılıyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği Amatör Denizci Belgesi (ADB) ile Kısa Mesafe Telsiz (AMT) eğitimi ve sınavı, 19 Ekim 2019 Cumartesi (yarın) Lefkoşa’da Yakın Doğ u Üniversitesi (YDÜ) Büyük Kütüphane’de bulunan 4 numaralı salonda yapılıyor.

200’ün üzerinde katılımcı ile yapılacak olan eğitim ve sınavlar için saat 09.00’da kayıt alınmaya başlanacak. Saat 10.00’da Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı’nın yapacağı konuşma ile başlayacak olan eğitimler, TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Özel Danışmanı Ali Kurumahmut’un yapacağı sunum ile devam edecek.

Daha sonra ADB eğitimine geçilecek. TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Ahmet Selçuk Sert de eğitimi izleyenler arasında bulunacak.

ADB eğitiminin ardından KMT eğitimine geçilecek. Bunu ADB ve KMT sınavları izleyecek.

ADB ve KMT eğitim ve sınavına katılacak olanların, beraberlerinde iki vesikalık fotoğraf, kimlik ve sürüş ehliyetlerinin aslı ile fotokopilerini beraberlerinde getirmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak KMT eğitim ve sınavına katılacak olanlar, Türkiye e-devlet üzerinden veya ikamet ettikleri ilçenin polis müdürlüğünden alacakları adli sicil kaydını, 18 yaşından küçük ise, yukarıda talep edilen belgelerin yanında sağlık raporu da getirmeleri gerekmektedir.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı