FeaturedKIBRIS

“Sayın Cumhurbaşkanı kendini eğlendirecek bir şeyler yaratmaya çalışıyor”

CTP Milletvekili Erkut Şahali, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Covid-19 aşılarıyla ilgili yaptığı açıklamaya sosyal medya hesabından tepki göstererek, “sayın cumhurbaşkanı, saraydaki yalnızlıktan sıkılmış ve kendini eğlendirecek bir şeyler yaratmaya çalışıyor olabilir ama Kıbrıs Türk Halkı’nın yeniden yalnızlaşmasına, dünyadan izole hale gelmesine yol açacak adımlar atmaya hakkı da yetkisi de yoktur!” dedi.
Şahali’nin paylaşımı şu şekilde:
“Ersin Tatar’ın özgeçmişini merak edip baktım. Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın Kıbrıslı Türkler’in dış ticaretini büyük bir sekteye uğratan o meşhur kararı alındığında, henüz Kıbrıs’a dönmemiş, yurtdışında yaşıyormuş.
Bu kararın ardından batan işletmelerden, ihtiyaç fazlası olduğu halde ihraç edilemediği için üreticisini bitiren ürünlerden haberi yok belli ki. Olsaydı, bugün takındığı ve giderek saplantıya dönüşmesinden endişe ettiğim tutumdan uzak dururdu.
Bugün Avrupa Birliği’nden gelecek aşılarla ilgili tutumuyla, zamanında Mağusa Limanı’ndaki mührü değiştiren ya da AB büyükelçisine kapıları kapatan tutum arasında zerrece fark yoktur.
Sayın cumhurbaşkanı, saraydaki yalnızlıktan sıkılmış ve kendini eğlendirecek bir şeyler yaratmaya çalışıyor olabilir ama Kıbrıs Türk Halkı’nın yeniden yalnızlaşmasına, dünyadan izole hale gelmesine yol açacak adımlar atmaya hakkı da yetkisi de yoktur!”
Voice of the Island/SM
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı