FeaturedTürkiye

Sakarya’da havai fişek fabrikasında patlama

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 2 kişinin hayatını kaybettiği patlamada 74 kişi de yaralandı.

Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında saat 11.15 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu.

Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından birçok kişi sokağa çıktı. Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,TC Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya’da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgesine gitti.

2 ölü, 74 yaralı

Bakan Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, fabrikanın bulunduğu bölgeyi havadan inceledi.Sağlık Bakanı Koca, “85 ambulans, 2 helikopter ambulans, 11 UMKE ekibi olay yerinde” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini 74 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Vali Kaldırım: Patlamalar sürüyor müdahale edemiyoruz

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını ancak havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edilemediğini söyledi.

(BRT/AA)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı