FeaturedKIBRIS

Protokol, bugün bölgelerde değerlendirilecek

Ülke genelinde tüm hastane ve sağlık merkezlerinde aciller dışındaki poliklinik ve ameliyat hizmetlerini durduran Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), sorunun çözümü için Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu taslak protokole bazı eklemeler yaptığını ve bunu bakana sunduğunu bildirdi.

Tıp-İş Başkanı Sıla Usar, TAK’a yaptığı açıklamada, eylemin sürdüğünü belirtti.

Protokolü bugün bölgelerde düzenlenecek kitle toplantılarında teferruatlı şekilde değerlendireceklerini kaydeden Usar, “Eylemi yapan Tıp-İş yönetimi değil kitlenin kendisidir. Protokolü kitlenin onayına sunacağız. Eğer kitle, eylemin devam etmesi yönünde irade ortaya koyarsa eylem devam edecek. Zaten gündemimizde eylemi kaldırmak değil, askıya almak var” dedi.

Protokolde yasal düzenlemeler konusunda sıkı bir takvimlendirme olduğunu söyleyen Tıp-İş Başkanı, “Bakanlığın bunun gerisine düşmesi halinde yine eylemler söz konusu olacak” ifadesine yer verdi.

Usar, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun “Tıp-İş’le uzlaştık” açıklaması dinlediklerini ve bunu aceleci bulduklarını da kaydetti.

Süreçle ilgili kısa bir anımsatmada bulunan Sıla Usar, Sağlık Bakanlığı’nın dün akşam kendilerine gönderdiği taslak protokolü bugün Tıp-İş Yönetim Kurulu olarak düzenlediklerini, protokole bazı maddeler eklediklerini belirtti.

Protokolü Sağlık Bakanı’na götürdüklerini ifade eden ve “Bakan protokolü uygun bulduğunu söyledi” diyen Usar, eylemle ilgili kararın bölgelerde yapılacak toplantılar sonucunda şekilleneceğini yineledi.Usar, “Eylemimiz sürüyor” dedi.

Kaynak: BRT

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı