FeaturedKIBRIS

Polisten sıkı denetim

Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlüğü asayiş ve trafik operasyonu düzenledi.

Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlüğü 21 Aralık tarihinde  21:00 – 00.00 saatleri arasında, Lefkoşa ve İskele’de  gerçekleştirdiği asayiş ve trafik denetimlerinde 9 aracı trafikten men etti.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Lefkoşa Polis Müdürlüğü sorumluluk alanında yapılan denetimlerde; bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler, gece kulüpleri, işçi yatı evleri, gece kulüpleri, Çağlayan Parkı, Kumsal Parkı, Barış Manço Parkı, Kafesli Parkı, Yediler Parkı, Ayluga Kilisesi ve Ermeni Kilisesi bölgesi ile Terminal Bölgesinde denetimler gerçekleştirilmiştir.

Denetimler kapsamında kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 20 kişi, bir işçi evinde ise 3 kişinin izinsiz ikamet ettikleri tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 315 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 83 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken çeşitli suçlardan dolayı 6 araç trafikten men edilmiştir.

İskele Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında gerçekleşen denetimler sonucu, bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler, bahis evleri ve alkollü içki satışı yapan mekanlar kontrol edilmiş ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 450 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 65 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken çeşitli suçlardan dolayı 3 araç trafikten men edilmiştir.”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close