FeaturedKIBRIS

Polis “Olay yerine çevik kuvvet ekiplerinin gittiği iddiaları asılsızdır”

Polis Gene Müdürlüğü bir gazete çıkan haberle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Bugün, yerel bir gazetede, “Polisten Gece Operasyonu – Baskın” başlığı altında; polis çevik kuvvet ekiplerinin dün gece Teknecik Elektrik Santraline baskın yaptığı ve elektrik kesintisi uygulayacak çalışanlara gözdağı verdiği yönünde haberler yer almaktadır.

Söz konusu olayla ilgili gerçekler aşağıdaki gibidir. Dün akşam, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) tarafından Teknecik Elektrik Santralinde üretimin durdurulacağı yönünde bilgi alınması üzerine Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli polislerden oluşturulan bir polis ekibi Teknecik Elektrik Santraline gitmiştir.

Teknecik Elektrik Santralinde, El-Sen yetkilileri ile yapılan görüşmede, sendikanın elektrik üretimini durdurma yönünde bir kararı olmadığının öğrenilmesi üzerine söz konusu polis ekibi olay yerinden ayrılmıştır. Haberde konu edildiği gibi polisin çalışanlara baskı uyguladığı ve olay yerine polis çevik kuvvet ekiplerinin gittiği iddiaları asılsızdır.

Gücünü, Anayasa ve yasalardan alan polis teşkilâtı halkının huzur ve güvenliğini sağlamak adına tüm unsurları ile 24 saat görevinin başında ve halkının hizmetindedir. Basın kuruluşlarımızın, halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme adına yapacakları haberlerin doğruluğunu yetkililerden araştırdıktan sonra haber yapmaları önemle rica olunur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Voice of the Island/PGM

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı