FeaturedKIBRIS

“Orada emek veren kişilere gösterdikleri saygısız tavırlar manidardı”

Girne Evkaf İyilik Gönüllülerinin bir ay boyunca sürdürdükleri temizlik kampanyası bugün sona erdi.

Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 3 Koordinatörü Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman Dr. Emine Ünal Evren, kampanya ile ilgili görüşlerini şu şekilde akatardı.

“Bugün Girne İyilik Gönüllüleri ile Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerini çok değerli dostum Oya Kutsal sayesinde güzel bir etkinlikte biraraya getirdik.

Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yaşadığımız bu cennet adaya dokusunu bozmadan sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum. Çevremizde özellikle belli bölgelerde yoğun kirlilik göze çarpıyor, hiçbirimiz bunu haketmiyoruz .Bu nedenle toplumda bir farkındalık yaratmak adına burada bulunduk.

Ayrıca öğrencilerimizle birlikte bir paylaşımda bulunmak da önemliydi. Dikkatimizi çeken başka bir konu oldu bugün. Bence bunun üzerinde de ciddi bir şekilde durulması gerekiyor. Bunca genç pırıl pırıl insan bir yandan temizlik yaparken bir yandan da başka bir grup hemen yanıbaşımızda kirletmeye devam ediyordu.

Alkollü olduklarını tahmin ediyoruz çünkü yanlarında bira şişeleri de vardı. Elbette bunda bir sorun yok ,isteyen istediğini yapabilir ama çöplerini oraya bırakmaları ve orada emek veren kişilere gösterdikleri saygısız tavırlar manidardı.

Bu işleri sadece bir avuç iyilik gönüllüsüne bırakmak doğru değil diye düşünüyorum, toplumun genelinde bu bilinç oluşmalı. Burda yaşayan herkes bu güzel adaya karşı sorumludur.”

Voice of the Island

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı