FeaturedKIBRIS

“Önemli konularda verimli bir toplantı gerçekleşti”

Anastasiadis-Lute görüşmesinden sonra Hükümet sözcüsü Prodromou açıklama yaptı.

Anastasiadis-Lute görüşmesinden sonra Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet sözcüsü Prodromou açıklama yaptı.

Prodromos Prodromou’nun gazetecilere yaptığı açıklamasında “BM Genel Sekreteri Özel temsilcisi Lute ile Cumhurbaşkanı Anastasiadis görüşmesi tamamlandı. Hem referans açısından hem de daha genel olarak Kıbrıs sorununu oluşturan önemli konularda yaratıcı ve verimli bir toplantı yapılmıştır” dedi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Anastasiadis önümüzdeki günlerde Lute’un Akıncı ile yapacağı görüşmesinden sonra tekrar Anastasiadis ile görüşeceği bildirildi.

Prodromou”Kıbrıs sorununun müzakere ve sürekliliği konusunda kritik istişarelerin ortasındayız ve birçok yorumdan kaçınmak daha doğru olacaktır” dedi.

Gazetecilerin, gerek Kıbrıs Cumhuriyeti, gerekse Lute tarafından fikir sunulduğu hakkında sorulan sorulara sözcü Prodromou, “Yaratıcı ve verimli bir görüşme gerçekleşti” dedi.

Lute’un Ankara mesajı ile alakalı mesajda iyimserlik bulunduğu hakkındaki sorulara sözcü Prodromou “referans şartları ve daha genel olarak Kıbrıs sorununun kritik konuları üzerine bir tartışma yapıldı. Lute’un özel bir rolü vardır ve mesajlar iletmez” şeklinde konuştu.

Lute’un herhangi yazılı bir belge getirip getirmediği konusunda yapılan sorulara “ hayır, şu an yazılı hiçbir belge yoktur” yanıtını verdi.

Çeviri: Voice Of The İsland-2018

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close