FeaturedKIBRISVOİ Özel Haber

Oneblood, yeni albümüyle geri dönüyor

Voice of the Island 2019

Hiphop sanatçısı Birkan Özdemir, şarkı söylemekten büyük haz aldığına dikkat çekti ve kendisini çok kısa süre içinde Hiphop hayatına, nefes alan bir sokak kültürüne adadığını kaydetti. Yeni projelerle tekrar sahnelere döneceğini dile getiren Birkan’ın birçok yarışmada da birinciliği bulunuyor…

“Zahmetli Düşler” ile damgasını vurmuştu

Ortaokul ve Lise hayatında, 2010 yıllarında, ilk rap vokallerini kaydeden Birkan, kısa sürede underground sahnelerinde sahne alamaya başladı. Sahne adı “Oneblood” olan Birkan, 2011 yılına kadar underground sahnelerde yazıp kaydettiği parçalarla konser verdi. Oneblood, 2012’de Jammin Recordz bünyesiyle ilk albümü olan “Devrim Başladı”yı dinleyicilerine sundu. Bu yıl içerisinde nisan ayında adada ilk kez düzenlenen “Freestyle King” (Doğaçlama Kralı) yarışmasına katılan Oneblood, yarışmayı birincilikle bitirdi. Yine bu yıl içerisinde ada içinde büyük bir organizasyon haline gelen ‘’Sandace Reggae Festival’’ sahnesinde konuk olan Birkan, 2013’te kendi stüdyosu olan “Müreckep Müzik” i kurdu. Çalışmalarına burada devam edip 2015 yılına kadar single parçalar yayınlayan Birkan, 2017 yılında Jammin Recordz bünyesin de ikinci albümü olan “Zahmetli Düşler” i dinleyicilerine sundu. Oneblood, 2018’te Zahmetli Düşler albümüne ait “Sigara mı yak” isimli parçaya klip çekti.

“Artık Kıbrıs’ta da ritimlere kafalarını sallayan insanlar görüyorum”

Yaptığı müzik türüne ilginin olup olmadığına yönelik soruya Birkan, “Yaptığım müzik, Kıbrıs için çok fazla önem taşıyan bir müzik türü değildi. Ancak bunu biz ve bizim gibiler sayesinde yaygınlaştırdık herhalde ki, artık Kıbrıs’ta da ritimlerle kafalarını sallayan insanlar görüyorum” diye konuştu. Askerlik görevi sebebiyle 1 yıldır üretime ara vermek zorunda kaldığını belirten Birkan, “Jammin Recordz’da prodüksyon işlerinden tasarım işlerine kadar parmağı bulunan kardeşim Ahmet Karagözlü (Negro) ve ben bu yıl yeni bir albüm hedefliyoruz. Öncesinde yeni single ve kliple dinleyicilerimize albümden önce bir şeyler sunacağız” dedi.  Kıbrıs içinde sahnelerinin olacağını dile getiren Birkan, “Konserlerimiz den haberdar olmak isteyen arkadaşlarımız, sosyal medya hesapları üzerinden bize ulaşabilirler” dedi.

“Sigaramı Yak” isimli klip :

Youtube kanalı için tıklayın

Facabook sayfası için tıklayın

Instagram sayfası için tıklayın

Twitter sayfası için tıklayın

Voice of the Island 2019

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı