FeaturedKIBRIS

Olimpos’ta kar yüksekliği 60 cm!

Trodos’ta sıcaklık -9 dereceye kadar düştü...

Voice of the Island 2019

Kıbrıs’ın en yüksek bölgesi olan Trodos Dağları’ndaki Olimpos tepesinde kar yüksekliğinin 60 cm’ye ulaştığı belirtilirken, Trodos Meydanı’nda ise 40 cm’ye ulaştığı söylendi.

Kötü hava koşulları nedeniyle bazı yolların da trafiğe kapatıldığı ifade edilirken, bazı yollara ise sadece 4×4 araçlarla giriş yapılabileceği vurgulandı.

Baf’ta ise Xeros Nehri’nin taşması sebebiyle Keloekaron – Amargetes, Natas ve Galatarias – Salamios caddelerinin hala kapalı olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Larnaka ve Mağusa bölgesinde trafiğin normal olarak devam ettiği belirtilirken diğer bölgelerde birçok alanda yağmur veya don nedeniyle, yolların tehlikeli şekilde kaygan olduğunu ve sürücülerin özellikle dikkatli olmaları gerektiği açıklandı.

Sürücüler emniyetli, düşük hızda, öndeki araçlardan güvenli bir mesafede, trafik işaretleri ve polis memurlarının talimatlarına uymaları konusunda uyarıldı.

Ayrıca söz konusu bölgelere seyahat edecek olan sürücülerin Kıbrıs Polisi Aplikasyon sisteminin içerisindeki Yol Ağı kategorisinden bilgi edinebileceği ve www.cypruspolicenews.com adresinden de bilgi edinilebileceği belirtildi.
Voice of the Island 2019

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı