FeaturedSpor

Nefes’in tedavisine katkıda bulunmak için turnuva düzenleniyor

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu, Nefes Davşan’ın tedavisi için Plaj Tenisi Turnuvası düzenliyor.

Federasyon’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“2019 yılı plaj tenisi sezonuna farklı ve anlamlı bir etkinlikle veda etmek istedik.

Kamuoyunda geniş yankı bulan minik Nefes Davşan’ın ender rastlanan bir kan hastalığı ile mücadele ettiği malumunuzdur. Nefes ’in tedavisi son derece pahalı olan bu hastalıkla mücadelesine gerek devletimiz gerekse sivil toplum kuruluşları ve duyarlı kişiler maddi katkı koymaktadır.

Bizler de Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu olarak, minik Nefes ‘in tedavisine katkıda bulunmak istedik.Bu amaçla ve geliri Nefes’in tedavisinde kullanılmak üzere GMBTK işbirliği ile bir plaj tenisi turnuvası düzenledik.

Söz konusu tek günlük turnuva KKTC ‘de ilk kez TEKLER kategorisinde düzenlenecek ve 22 Eylül 2019 tarihinde saat 10:00 da Mağusa Kocareis Plajı’nda başlayacaktır.

Sporculardan alınacak kişi başı TL100.-katılım ücreti, Nefes’in tedavisine katkı amacı ile gerekli merciye teslim edilecektir.

Elbette, Nefes’in mücadelesine katkıyı sadece belirli sayıda sporcudan alınacak kayıt ücreti ile sınırlamadık.

Kulüplerimize yazı göndererek, plaj tenisi oyuncusu olmayan üyelerin de gerek kulüpleri aracılığı ile gerekse etkinliği bizzat izleyerek ve kayıt ücreti ödeyerek katkıda bulunabileceklerini ifade ettik.

Ayrıca, turnuvamızın halka açık bir etkinlik olduğunu, keyifli maçları izlemek üzere halkımızın 22 Eylül 2019 Pazar gün Kocareis plajına gelip, Nefes’e katkıda bulunabileceğini duyurmak istiyoruz.”

Küçük Nefes’in tedavi masraflarına yarımcı olmak isteyenlerin, IBAN numarası TR27 0006 4000 0016 8180 7017 61 olan İş Bankası’ndaki 6818 – 0701761 numaralı hesaba para yatırabilir, ayrıca her iki cep telefonu operatöründen 5668’e NEFES yazılarak atılacak SMS’lerle 10 TL bağış yapılabilir.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı