EkonomiFeatured

Near East Bank sağlıklı ve kesintisiz hizmet için önlemler aldı

Küresel çapta tüm yaşamı etkileyen Covid-19 salgını ile ilgili ülkemizde de olumsuzluklar sürerken, Near East Bank müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığı için aldığı önlemleri geliştirdi.

Toplumsal mücadeleye destek vermek için kurum olarak süreci yakından takip ederek, gerekli önlemleri hızla hayata geçiren, çalışanları ve tüm teknolojik altyapısı ile Covid-19’a karşı dirençli ve her daim hazır olan Near East Bank, her zaman olduğu gibi bu süreçte de müşterilerinin yanında olmayı sürdürüyor.

Bu güne kadar teknolojiye yaptığı kesintisiz yatırımları ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyan Near East Bank, müşterilerine tek elden bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilecekleri ve tüm kanalların birbiriyle iletişimde olduğu bir bankacılık dünyası oluşturdu. Ülke olarak Mart ayında girdiğimiz karantina döneminde müşteriler Near East Bank’ın dijital kanallarına yoğun ilgi göstererek tüm işlemlerini Near East Mobil, ATM ve İnternet Bankacığı ile evlerinde sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirdiler.

Ayrıca Near East Bank müşterilerini Covid-19 salgınına karşı, kalabalık ortamlardan uzak kalmalarını sağlamak için Alsancak, Güzelyurt, Yeni Erenköy, Dikmen, İskele ve Değirmenlik  Bölgesi’ne bağlı 67 lokasyonda bulunan Kiosk Cihazları’ndan kredi kartı veya nakit olarak Kıb-Tek,  ön ödemeli su sayacı, su faturası, Vodafone ve Turkcell paket yükleme, Vodafone ve Turkcell fatura ödemeleri, Vodafone  ve Turkcell kontör yükleme, belediye emlak vergisi, belediye trafik cezası ve daha birçok fatura ödemeleri için kolaylık sağlıyor.  Kiosk Cihazları’nın hangi lokasyonlarda olduğunu öğrenmek isteyen müşteriler Near East Bank’ın www.neareastbank.com adresini ziyaret edebilirler.

Near East Bank Covid-19 salgınının etkilerinden çalışanlarını ve müşterilerini korumak için Mart ayında evden çalışmayı başlatan, şubeye sınırlı sayıda müşteri kabul eden ve en az personel ile şube uygulamasını başlatan ilk bankalardan biri oldu. Deneyimli personeli ve teknolojik alt yapısı sayesinde hiçbir bankacılık faaliyetini aksatmadan geçirdiği bu sürecin ardından Haziran ayındaki itibari ile normalleşme sürecine geçiş ile birlikte şubeler ve Genel Müdürlük personeli çalışmaya kademeli olarak tekrar başlamıştı.

Salgının artış göstermesi ile birlikte, Near East Bank’ın Mart ayında oluşturduğu Acil Durum Eylem Planı Komitesi ile çalışanlarının sağlığını öncelikli tutarak, Genel Müdürlük kadrolarının evden çalışabilmesi için gereken ortamlar yeniden hazırlanmış, şubelerde ise çalışanları iki gruba ayırarak dönüşümlü mesai sistemine yeniden geçilmiştir. Bunların yanı sıra, herhangi bir olumsuz durum yaşanması halinde, işlerin aksamadan yürütülebilmesi için, tüm personelin yedekleme çalışması yapıldı.

Son yıllarda yaptığı yazılım yatırımlarının meyvesini bu zor günlerde alan, şube personelinin dönüşümlü çalışma programı boyunca evde olduğu sürelerde gerektiğinde evden çalışmasına olanak veren teknolojik ortam sağlayan Near East Bank,  Genel Müdürlük personeli  %90 gibi oldukça yüksek bir oranda evden çalışmaya devam ediyor. Böylelikle Near East Bank, koordineli bir şekilde müşterilerine kesintisiz ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Enver Haskasap

“Covid-19’a karşı bir yandan hem çalışanlarımızın sağlığı güvence altına alınmış, öte yandan hem de müşterilerimiz için her türlü sağlık önleminden en ufak bir taviz vermeden, hijyenik bir ortamda şubelerimizde hizmet vermeye devam etmekteyiz” diyen Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, “şube ziyaretlerinizi asgari düzeyde tutmak ve böylece sağlık riskinizi en aza indirgemek adına, evlerinizden online işlem yapabilmeniz için hizmet sunmaya da devam etmekteyiz. Salgının artış göstermesi ile birlikte önümüzdeki dönem hepimizi yeni bir süreç bekliyor. Dijitalleşme, internet ve mobil bankacılığın gelişimi, yeni iş yapış ve çalışma hayatı modelleri ile tüm sektörde olduğu gibi bankacılık sektörü de yeniden yapılanacak. Near East Bank olarak biz de güçlü sermayemiz, dijital bankacılıktaki öncü girişimlerimiz ve kalifiye personelimiz ile bu sürece en hızlı uyum sağlayan  bankalardan biri olmaya devam edeceğiz.” Şeklinde devam etti.

Sağlıklı ve Kesintisiz Hizmet Sürecek

Sağlıklı ve kesintisiz hizmet vermek için çalıştıklarını belirterek her koşulda müşteriler için hizmet vermeye devam edeceklerinin altını çizen Haskasap, “Near East Bank’ın “ne güzel şeymiş düşünülmek” sloganı ile kesintisiz müşteri deneyimi sağlayan yapısı ve fark yaratan çalışmalarımız ile müşterilerimize üstün bir deneyim yaşatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu zor zamanda Near East Bank ulaşım kanallarını artırarak etkin bir Çağrı Merkezi ekibi kuruldu. Bu merkeze ulaşan tüm talepler müşteri ve çözüm odaklı bir anlayış içerisinde değerlendirilerek, her müşteriye hızlı bir şekilde geri dönüş yapılıyor. Günümüzün tüm yüksek teknolojik alt yapısına sahip olan Near East Bank, siber saldırıları kontrol altında tutan yüksek korumalı bir bilgi güvenlik ağına sahiptir.

Voice of the Island/LHA

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı