FeaturedKIBRIS

Mülklerle ilgili kullanım kaybı 4 milyon eurodan fazla

Kıbrıslı Rumların Kıbrıs'ın kuzeyindeki eski mülklerinin kullanım kayıplarının 4 milyar 650 milyon Euro’ya ulaştığı öne sürüldü.

Kıbrıslı Rumların Kıbrıs’ın kuzeyindeki eski mülklerinin kullanım kayıplarının 4 milyar 650 milyon Euro’ya ulaştığı öne sürüldü.

Haravgi, “Zararın Eşit Bölüşülmesi Kurumu”nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Akis Puros’u kaynak göstererek, göçmenler arşivi oluşturulduğunu, bu arşivle her bir Kıbrıslı Rum “göçmenin” sahip olduğu mülk ve yıllar içerisinde aldığı maddi yardımlarla ilgili bütün verilere ulaşılabileceğini yazdı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis ve hükümetinin seçim vaatleri arasında Kıbrıs’ın kuzeyindeki eski mülklerin kullanım kayıpları için Kıbrıslı Rum “göçmenlere” yıllık tazminat ödeme de bulunduğunu hatırlatan gazete, bu maksat için ödeneğin ne 2018 bütçesinde ayrıldığını ne de 2019 bütçesinde öngörüldüğünü  belirtti.

Haberde yapılan son değerlendirmeler temelinde “göçmenlerin”, Kıbrıs’ın kuzeyindeki eski mülklerinin kullanım kayıplarının, 2009 fiyatlarına göre 4 milyar 650 milyon Euro’ya ulaştığı da öne sürüldü.

(TAK)

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı