FeaturedKIBRIS

Meteorolojiden fırtına ve etkili yağış uyarısı! (11 Aralık 2019 hava durumu)

KKTC Meteoroloji Daresi son hava durumu tahminlerini açıklayarak etkili yağış ve fırtına uyarısı verdi.

Bugün Kıbrıs’ın kuzeyinde en düşük sıcaklığın Alevkayası’nda 14 derece olacağı tahmin ediliyor. Başkent Lefkoşa’nın ise 18 derece olması bekleniyor.

KKTC Meteoroloji Dairesi’nin son tahminlerine göre, bölgemiz alçak basınç sistemi ile soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ışığında, bugün havanın parçalı çok bulutlu ve yağmurlu zamanla sağanak veya  gökgürültülü sağanak yağmurlu olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyretmesi, rüzgarın ise kuzey ve doğu yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimler ve sahillerde genellikle 14-18 derece dolaylarında seyredecek.

Meteorolojiden etkili yağış uyarısı!

Meteoroloji Dairesi bugün saat 18:00’dan yarın gece yarısına kadar olan süre için etkili yağış uyarısı yaptı.

Konuyla ilgili Meteoroloji Dairesi’nden yapılan duyuruda “Yapılan son meteorolojik değerlendirme ve analizler sonucunda bölgemizde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların çarşamba akşam aatleri ve perşembe günü kuvvetli (21-50 kg/m2) yer yer çok kuvvetli (51 -75kg/m2)  olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara  (su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı, yağış anında fırtına şeklinde rüzgar vb) karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olması tavsiye edilir.” denildi.

Batı Taurus’ta fırtınamsı rüzgar beklenmektedir!

Bugün saat 08:00’dan akşam 18:00’a kadar fırtınamsı rüzgar beklendiği açıklandı.

Yapılan açıklamada “Bölgemiz denizlerinden Taurus’un batısında güney ve doğu yönlerden esmekte olan rüzgarın zamanla kuvvetlenerek “7” kuvvetinde ve “fırtınamsı” rüzgar şeklinde esmesi beklenmektedir.” denildi.

(Voice of the Island)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı