FeaturedKIBRIS

Limasol’da karnavala gidecek olanlar dikkat!

Limasol’da sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur yüz binlerce Euro’luk  zarar verdi. İtfaiye ekipleri 2 yüzden fazla çağrı aldı, bu çağrılar arabanın içinde mahsur kalanlardan,  evlerinin içini su basan vantadaşlardan ve suyla kapanmış yolları açmak için yapıldı.

Vatandaşların mağduriyetini giderebilmek için Limasol İtfaiyesi ve Güney Kıbrıs’ta buluna tüm itfaiye birimleri alarm durumuna geçti.

Yetkililerden verilen bilgiye göre, Monovoliko, Agios Ioannis, Polemidia, Zakaki, şehir merkezi, Agios Athanasios, sahil cephesi, Agios Antonios bölgesi, eski liman, kale alanı ve Limasol’un hemen hemen tüm bölgeleri zarar gördü.

Limasol Belediye Başkanı Nikolaidis açıklamasında, kötü hava koşulları ve yoğun yağış nedeniyle güçlükler yaşadıklarını, fakat itfaiyenin yerinde müdahalesiyle mağduriyetlerin giderildiğini ifade etti.

Nikolaidis, yaşanılan felaketin belediyenin ihmallerinden mi? kaynaklandığı sorusu üzerine, felaketin belediyenin ihmalinden kaynaklanmadığını, böyle bir hava durumu karşısında, dünyadaki hiçbir şehrin belediyesinin hazır olamayacağını söyledi.

Limasol Karnavalı’na da değinen Nikolaidis, ne olursa olsun, hiçbir değişilik olmadan karnavalı gerçekleştireceklerine de vurgu yaptı.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı