FeaturedKIBRISVOİ Özel Haber

‘Kutlu Adalı, yaseminleri çok severdi…’

Tünay MERTEKCİ

Gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesinin 22’nci yılı olan 6 Temmuz akşamı, Lefkoşa Türk Belediyesi ve Kıbrıs Edebiyat Derneği işbirliğinde yenilenen Kutlu Adalı Parkı’nın açılışı yapılacak. 

Açılışın yanı sıra, Lefkoşa Türk Belediyesi, Kıbrıs Edebiyat Derneği, Kutlu Adalı Vakfı, Basın Emekçileri Sendikası ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği işbirliğinde bir de anma etkinliği düzenlenecek.

Kutlu Adalı’nın eşi İlkay Adalı gazetemiz Voice Of The Island’a konuşarak, böyle bir etkinliğin düzenleneceğinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Adalı: Kültürel yönden de önemli

Kutla Adalı’nın böyle bir etkinliğin olmasını çok istediğini ifade eden İlkay Adalı, söz konusu parkın açılışının kültürel yönden de önemli olduğuna dikkat çekti.

Birçok törenin bu parkta düzenlenebileceğini kaydeden Adalı, “çok mutluyum. Buna sebep olanlara çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Edebiyat Derneği ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ne çok teşekkür eden İlkay Adalı, bu parkı yapmak için birçok kişinin emek sarf ettiğini vurguladı ve emekçilere de ayrıca teşekkür etti.

“Umarım bu parkta güzel günler geçirilir, içerisinde güzel törenler olur” şeklinde konuşan Adalı, Kutlu Adalı’nın da böyle istediğini dile getirdi.

“Kutlu Adalı’nın anısı her zaman yaşayacak”

Kutlu Adalı’nın hayattayken, “gideyim buralardan diyorum.. Selamsız kalmaktan korkuyorum” dediğine dikkat çeken İlkay Adalı, 22 yıl geçmesine rağmen kendisini sevenlerin her zaman düşüncelerini yaymak için bir araya geldiğini vurguladı.

Kutlu Adalı’yı sevenlerin onun fikirlerine saygı duyduğunu söyleyen İlkay Adalı, tüm bunları görünce çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Kutlu Adalı’nın anısının her zaman yaşayacağını belirten İlkay Adalı, söz konusu parka yaseminlerin ekileceğine de dikkat çekti.

“Kutlu Adalı yaseminleri çok severdi” diyen Adalı, Kıbrıslıların sembolü yasemin ve zeytin ağaçlarının parka dikileceğini yineledi.

İlkay Adalı, “yaseminlerimizi geri istiyoruz. Kutlu Adalı, aklın silahı barıştır demişti. Tüm adalılar barış için mücadele etmeliyiz” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı