FeaturedSpor

“Kulübümüz hiçbir zaman güneydeki bir federasyona üye olmamıştır”

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Semavi Aşık, önceki gün gazetemizde yayınlanan Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği kurucu başkanı Salih Çeliker röportajında yer alan iddialara karşı açıklamalarda bulundu.

Kulüplerinin hiçbir zaman Kıbrıs’ın güneyindeki bir federasyona üye olmadığını belirten Aşık, “Bu beyan yalandır ve iftiradır. Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü kuruluşundan bu yana hiçbir zaman Güney Kıbrıs’taki federasyona üye olmamıştır, üyelik müracaatı yapmamıştır, karar defterlerinde bu konuda alınmış bir karar da yoktur” dedi.

Salih Çeliker ne demişti?

“1992 yılında da Kuzey Kıbrıs’ta Klasik Otomobil kulübünün kuruluşunu gerçekleştirdik. Ondan sonra bu kuruma başkan oldum. O dönemlerde çeşitli faaliyetler yapıp Türkiye ile temaslarımızı geliştirdik. 2005 yılında içinde olduğumuz derneğin yöneticileri bu derneği Güney Kıbrıs’taki bir federasyona kaydetmek hevesine kapılınca biz oradan ayrıldık. Çünkü biz Kuzey Kıbrıs’ta yaşarken Güney Kıbrıs’taki bir federasyonun emrine girmeyi doğru bulmadık. Arkadaşlarımızla o zaman aramız açıldı. Arkadaşlar o zaman uygun gördüler ve derneği Güney Kıbrıs’taki federasyona kaydettiler.”

Aşık, Çeliker’i iddiasını kanıtlamaya davet etti ve sözlerine şu şekilde devam etti: ” Salih Çeliker’i bu iddiasını kanıtlamaya, kanıtlayamazsa Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü’nden ve üyelerinden yine bu platformda özür dilemeye davet ediyoruz.”

Semavi Aşık’ın yaptığı tam açıklama şu şekilde:

“Salih Çeliker’in 20 Temmuz 2019 tarihinde Voice Of The Island web gazetesinde Tünay Mertekçi’ye vermiş olduğu röportajında;

“1992 yılında da Kuzey Kıbrıs’ta Klasik Otomobil kulübünün kuruluşunu gerçekleştirdik. Ondan sonra bu kuruma başkan oldum. O dönemlerde çeşitli faaliyetler yapıp Türkiye ile temaslarımızı geliştirdik. 2005 yılında içinde olduğumuz derneğin yöneticileri bu derneği Güney Kıbrıs’taki bir federasyona kaydetmek hevesine kapılınca biz oradan ayrıldık. Çünkü biz Kuzey Kıbrıs’ta yaşarken Güney Kıbrıs’taki bir federasyonun emrine girmeyi doğru bulmadık. Arkadaşlarımızla o zaman aramız açıldı. Arkadaşlar o zaman uygun gördüler ve derneği Güney Kıbrıs’taki federasyona kaydettiler.” demiştir.

Bu beyan yalandır ve iftiradır. Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü kuruluşundan bu yana hiçbir zaman Güney Kıbrıs’taki federasyona üye olmamıştır, üyelik müracaatı yapmamıştır, karar defterlerinde bu konuda alınmış bir karar da yoktur.

Salih Çeliker’i bu iddiasını kanıtlamaya, kanıtlayamazsa Kuzey Kıbrıs Klasik Ve Spor Otomobil Kulübü’nden ve üyelerinden yine bu platformda özür dilemeye davet ediyoruz.”

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı