FeaturedKIBRIS

Kousios’dan Tatar iddialarına yanıt

Kıbrıs Rum Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Kryakos Kousios Voice Of The Island’a konuşarak, Başbakan Ersin Tatar’ın İki Toplumlu Sağlık Komitesi ile işbirliği içerisinde KKTC’ye gönderilen sağlık malzemeleri hakkındaki iddialarına yanıt verdi.

Kousios Tatar iddialarını yorumlamak istemediğini söyleyerek, “hükümet ve Kıbrıs Cumhuriyeti olarak her türlü yardım talebinde yardım etmeye hazırız” dedi.

Kıbrıs Rum Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Kryakos Kousios öte yandan İki toplum arasındaki iyi iklime katkıda bulunmayan eylemlerden kaçınmaya davet etti.

Kousios sözlerine şöyle devam etti:

“Bizden talep edileck her türlü yardımı yapmaya hazırız. Gerek ilaç malzemesi gerekse yurtdaşlarımızdan veya başka kişilerden, imkanlarımız dahilinde olan konularda yardım talep edilmesi durumunda yardım etmeye hazırız. İki toplum arasındaki iyi iklime ve Kıbrıs sorunu için bir zaman diliminde başlanması beklenen müzakere sürecine katkıda bulunmayan eylemlerden kaçınılmalıdır.Şu an beklenen BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın tepkisidir.”

(Voice of the Island)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı