FeaturedKIBRIS

‘Konuların takipçisi olacağız’

HÜR-İŞ Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda, yaptığı yazılı açıklamada UBP-HP Hükümeti için beklentilerini ortaya koydu.

Çaluda ülkedeki sorunların ivedilikle masaya yatırılması gerektiğini savunarak açıklamalarda bulundu.

Çaluda’nın açıklaması şu şekilde:

‘’UBP-HP Koalisyon hükümetinden beklentilerimiz ülkemizin ve vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusundadır.

Ülkemizde bir çok taşeron firmanın etik çerçevede hizmet vermediği, çalışanlarının sosyal yatırımlarını yapmadıkları gibi çalışanlarının haklarını gasp ettiği herkes tarafından bilinmektedir. Bazı taşeron firmalar ise ihalelere girebilmek için yerine getirmesi gereken yasal mevzuatları yerine getirmediği için sürekli olarak şirket ismini değiştirmekte ve devlet ihalelerine katılmaktadır. Çalışanların haklarını hiçe sayan taşeron firmaları bir an önce denetlenmeli ve kayıt dışılığın önlenmesi için adım atılmalıdır.

Ayrıca yıllardan beridir dile getirdiğimiz ama maalesef hiç bir hükümetin başaramadığı bakanlık binalarının yapılması konusu ivedilikle çözümlenmelidir. Yıllardır fahiş fiyatlarla kiralanan bu apartman dairelerinde artık verim alınamamaktadır. Ülkemizde kendi kaynakları ile bina sahibi olma imkanı varken bu konuda bu güne kadar hiçbir girişim başlatmayan hükümet yetkilileri bir an önce bu konunun üzerine düşmeli ve bu konuyu ivedilikle gündeme getirmelidir.

Ülkemizdeki önemli diğer bir konu ise müşavirlik konusudur. Dörtlü koalisyon hükümetinin bu konuda bir girişim başlatılmasına rağmen halen müşavirlik konusunun gündemde olması ve ayni şekilde devam etmesi devletimizi ciddi şekilde zarara uğratmaktadır. Kriz döneminde bu kadar tedbir alınırken, müşavirlere ciddi miktarda maaş ödenmesi kabul edilir gibi değiLdir. İş bitirebilecek, ehli insanların evde oturmaları yerinde devlet kadrolarında uygun yerlere getirilerek, bilgilerinden yararlanması ülkemiz adına büyük bir kazanım olacaktır. ‘’

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı