FeaturedSpor

Kofalı ve Sona İnönü’de zirvede!

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu organizesinde Başel Holding katkıları ile gerçekleşen ve toplam 3 ayaktan oluşan, 2020 Polaris Kış Kupası ikinci yarışı dün İnönü’de gerçekleşti.

Kuzey Kıbrıs Sprint Şampiyonası’nın ikinci yarışı olan ve KITMOK ile ortaklaşa düzenlenen Polaris ATV Enduro Cup ’da güne ve şampiyonaya renk katmaya devam etti. Polaris Kış Kupası 2’nci yarışı İKSAD Katkıları ile  gerçekleşen Sinde Ralli Sprint, 6,5 kilometre uzunluğunda toprak ve çamurlu bir parkur da gerçekleşti.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Polaris, Gopro, Dji, Motul, Çağla Car Care ve Genpower’ ın katkılarıyla gerçekleşen ve 23 aracın start aldığı Sprint Şampiyonası ikinci yarışında 20 ekip finişe ulaşabildi.

Şampiyona’nın İlk yarışını ikinci olarak tamamlayan genç pilot Ahmet Kofalı – Mehmet Çağla bu yarışı 1. olarak geçti. Yarışı, Edim Macila – Güner Şevketoğlu 2. ve Halil Mulla – Ali Yoncu 3. olarak tamamladı.

Ralli klasmanında Sınıf R’de birinci Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N’de Halil Mulla – Ali Yoncu, Sınıf 1’de Hüseyin Yarkıner – Arda Öksüzoğlu, Sınıf 4’de Ayer Argün – Fezile Yorgancıoğlu ve Gençlerde ise Ahmet Kofalı – Arda Öksüzoğlu birinci olarak tamamladı.

Oldukça güzel bir havada, bol su geçişli zeminde ve iki çıkış ile aynı etapta yarışılan ATV Enduro Cup ‘ta ve Atv4 kategorisinde ise en iyi zaman Polaris Scrambler XP 1000 ile Sona Singh, ikinci Vural Tabak ve üçüncü Aydın Kırık kaydederken, ATV 1’de Ertun Altay birinci, Şevki Akdeniz ikinci ve Fevzi Havutçu üçüncü oldu.

ATV 2’de Hasan Pilli birinci gelirken, ikinci Ahmet Miralay, üçüncü ise Kağan Dayı oldu.

ATV Enduro Cup’ta genel klasmanda ise Sona Singh birinci, Ertun Altay ikinci ve Hasan Pilli üçüncü oldular.

2020 Polaris Kış Kupası’nın bir sonraki ayağı ve son yarışı 08 Mart’ta Girne’de gerçekleşecek.

Sinde Ralli Sprint Genel Resmi Olan Yarış Sonuçları –  23 Şubat 2020  
SIRA NO KAPI NO PİLOT CO-PİLOT ARAÇ BEST TIME SINIF
1 5 Ahmet Kofalı Mehmet Çağla Canam Maverick X3 00:04:54,525 R
2 99 Edim Macila Güner Şevketoğlu Canam Maverick X3 00:05:00,645 R
3 66 Halil Mulla Ali Yoncu Mitsubishi Lancer Evo IX 00:05:35,530 N
4 8 Hüseyin Yarkıner Arda Öksüzoğlu Mitsubishi Lancer Evo VI 00:06:05,617 1
5 77 Oktay Çocuk Hüseyin Çocuk Mitsubishi Lancer Evo VI 00:06:08,487 1
6 33 Ayer Argün Fezile Yorgancıoğlu Suzuki Swift 00:07:54,170 4
7 11 Taykun Erdal Arkın Şevketoğlu Canam Maverick X3 00:08:44,542 R
ATV ENDURO CUP
SIRA NO KAPI NO PİLOT CO-PİLOT ARAÇ BEST TIME SINIF
1 91 Sona SingH   Polaris Scrambler XP 1000 00:05:19,712 ATV4
2 327 Ertun Altay   Yamaha YFZ 450-R 00:05:24,373 ATV1
3 222 Hasan Pilli   BAJA DS 650 00:05:28,292 ATV2
4 8 Ahmet Miralay   Yamaha Raptor 700 00:05:31,445 ATV2
5 111 Lisanı Yılsay   Yamaha Raptor 700 00:05:36,429 ATV2
6 555 Kağan Dayı   BAJA DS 650 00:05:39,982 ATV2
7 733 Vural Tabak   CAN-AM Outlander 800 00:05:43,120 ATV4
8 611 Şevki Akdeniz   Suzuki LTR 450 00:05:50,696 ATV1
9 460 Aydın Kırık   CAN-AM Renegade 1000 00:05:53,327 ATV4
10 193 Fevzi Havutçu   Kawasaki KFX 450 00:05:54,267 ATV1
11 126 Mehmet Damdelen   Honda TRX 450 00:05:59,974 ATV1
12 14 Orhan Razioglu   Yamaha Raptor 700 00:06:05,283 ATV2
13 707 Barış Bülbül   Bombardier Rally 200 00:07:46,342 ATV1

Voice of the Island

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı