FeaturedKIBRIS

Kıbrıs Cumhuriyeti ve Ermenistan arasında işbirliği programı imzalandı

Kıbrıs Cumhuriyeti ve Ermenistan arasında 2019 için işbirliği programı imzalandı

Kıbrıs Cumhuriyeti ve Ermenistan arasında 2019 yılını kapsayan ikili bir işbirliği programı imzalandı. Program ortak eylemler ve eğitim alanında işbirliğini öngörüyor.

Kıbrıs Cumhuriyeti Savunma Bakanı Savvas Angelides, Ermenistan resmi ziyareti sırasında, bu ülkenin Savunma Bakanı Davit Tonoyan ile görüştü. Görüşme sırasında söz konusu işbirliği programı imzalandı.

Ermenistan temaslarını tamamlamadan önce Angelides, bu ülkenin Başbakanı Nikol Pashinyan, Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ve Savunma Bakanı Tonoyan ile ayrı ayrı görüştü.

Savvas Angelides ve Davit Tonoyan arasında yapılan baş başa görüşmenin ardından iki ülkenin heyetleri resmi görüşmelerde bulundu ve görüşmeler sırasında ikili ilişkiler ve bölgesel güvenlik ile ilgili konular ele alındı.

İki bakan, Kıbrıs Cumhuriyeti ve Ermenistan arasında araştırma, teknoloji, savunma ve güvenlik alanları dahil belli alanlarda işbirliğinin güçlenmesi konusunda niyet ifade etti.

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Angelides, Kıbrıs Cumhuriyeti ve Ermenistan arasında ortak ilke ve değerler temelinde mükemmel bir işbirliği sağlandığını söyledi.

Angelides, Ermenistan’ın Kıbrıs Rum tarafının Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla harcadığı çabalarına gösterdiği somut destek için teşekkürlerini ifade etti.

Angelides, Ermeni Başbakanı ve Dışişleri Bakanı’nı Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin enerji programı hakkında bilgilendirdi.

(CNA – Kıbrıs Haber Ajansı)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı