FeaturedKIBRIS

Kıbrıs Cumhuriyeti Dubai’de yapılacak ‘EXPO 2020’ fuarına katılacak

Kıbrıs Cumhuriyeti, Ekim 2020’de Dubai’de yapılacak “EXPO 2020” Uluslararası Fuara katılacak olan 190 ülkeler arasında bulunuyor. Bu arada, fuar için yapılan hazırlıklar yoğun bir şekilde devam ediyor  ve hazırlıkların 2019 yılında tamamlanması bekleniyor.

Her beş yılda değişik bir şehirde düzenlenen fuara Kıbrıs Cumhuriyeti dahil toplam 190 ülke katılıyor. Şimdiye kadar 118 ülke fuara katılacaklarını resmi olarak açıkladı.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın elde ettiği bilgilere göre, Kıbrıs Cumhuriyeti makamları ile “EXPO 2020” organizatörleri arasında istişarelere devam ediliyor.

“EXPO 2020” organizatörleri 20 Ekim 2020- 10 Nisan 2021 tarihleri arasında kamuya açık olacak olan fuarı, 25 milyon kişinin ziyaret etmesi; bunlardan %70’nin yabancı ziyaretçiler olmasını bekliyor.

““EXPO 2020” Dubai Ofisi’nin İcra Müdürü Najib Al Ali, Dubai’de yer alan 7. Dünya Hükümet Zirvesi çerçevesinde Kıbrıs Haber Ajansı’nın temsilcileri dahil Birleşik Arap Emirlikleri’nde ziyarette bulunan yabancı haber ajanslarının temsilcileri ile görüştü ve fuar ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bu arada, Kıbrıs Haber Ajansı,  zirve çerçevesinde Birleşik Arap Emirlikleri Haber Ajansı (WAM) arasında Dubai’de bir Mutabakat Zaptı imzalandı. KHA ayrıca, “Haber Ajansları Hoşgörü Şartı’nı” imzalayan haber ajansları arasında yer aldı.

(CNA – Kıbrıs Haber Ajansı)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı