FeaturedKIBRIS

Kıb-Tek’ten çifte fatura hatırlatması

Kıbrıs Türk elektrik Kurumu, “3 Zamanlı Kontrol Sizde” tarifesi abonelerine yaz dönemi tarifesine geçiş sebebiyle ay sonunda 2 fatura gönderileceğini duyurdu.

KIB-TEK vatandaşlara mesaj gödererek, 3 Zamanlı kontrol sizde tarifesi abonelerinin 16 Mayıs’ta yaz dönemine geçilmesi sebebiyle bu ay iki fatura alacağını hatırlattı.

Faturalardan birinin; abonelerin 16 Mayıs tarihine kadar olan tüketimlerini gösterirken, diğerinin ise 16 Mayıs’tan fatura tarihine kadarki dönemi kapsayacağı belirtildi.

30 günlük tüketimin 300 kWS’i aşmaması durumunda tüketim bedeline uygulanan % 15 indirim ile faturadaki sabit bedellerin, gün sayısına göre hesaplandığı için abonelerin herhangi bir mağduriyet yaşamayacakları vurgulandı.

Kıb-Tek’ten yapılan hatırlatmada şu ifadelere yer verildi:

“16 Mayıs tarihi itibariyle Yaz Tarifesi’ne geçiş yapıldığından, Mayıs ayındaki kullanımınız 15’er günlük olmak üzere kış ve yaz tarifelerinin zaman periyotlarına göre 2 ayrı faturada ücretlenecektir. Bu nedenle Mayıs ayına ait elektrik faturalarınızın, 2 ayrı fatura olacak şekilde çıkacağını sizlere bildirmek isteriz.” denildi.

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı