FeaturedKIBRISSpor

Kavaz “Kameramanlar endişe ve sıkıntı içinde”

Haber Kameramanları Birlği, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni ziyaret ederek, futbol sezonunda yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgi verip, destek talep etti. Tarkan Kavaz ziyarette, “Üyelerimiz müsabakalara endişe ve korku ile gidiyor ve sözlü tacizlere uğruyor.” açıklamasını yaptı

Haber Kameramanları Birlği, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni ziyaret etti. KTSYD Genel Merkez’inde gerçekleşen ziyarette Birlik Başkanı Tarkan Kavaz, KTSYD Başkanı Burhan Gürkan le görüştü.

Kavaz: Üyelerimiz müsabakalara endişe ve korku ile gidiyor

KKTC Haber Kameramanları Birliği Başkanı Tarkan Kavaz, statlarda görev yapan kameramanların görevler esnasında birçok sorunla karşılaştığını, birçok statta kameramanların görev yaptıkları yerlerde sıkıntılar yaşandığını belirtti.

Statlar ile ilgili çalışma başlattıklarını, bazı statlarda kameramanların görev yapacak yerlerinin dahi olmadığını belirten Kavaz, futbol sezonu içerisinde özellikle seyircilerle iç içe görev yapmalarının beraberinde sözlü tacizler getrdiğini, bu konuda kameramanların endişe ve sıkıntı le müsabakalara gittğini ifade etti.

Aynı sıkıntıların yeni sezonda yaşanması halinde gerekli her adımı atacaklarını ifade eden Kavaz, kameramanların müsabaka esnasındaki sıkıntıların çözümü noktasında yaptıkları çalışma hakkında bilgi verirken devam edecek ziyaretlerinin ilkin yaptıkları KTSYD’den destek talep etti.

Gürkan: Paydaşların iyi şartlarda görev yapablmesi adına destek vermeye hazırız

Ziyarette konuşan KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, genelde sporda ve özelde futbolda haber kameramanlarının da diğer paydaşlar gibi aynı gemide olduğunu belirtti.

Kameramanların futbol müsabakalarının sporseverlere aktarılmasında önemli bir görev olduğunu kaydeden Gürkan, sezon içerisinde benzer sıkıntıları spor basınının da yaşadığını, bunların önüne geçebilme adına dernek olarak adımlar attıklarını, sporseverlerin de sağduyulu olması gerektiğini dile getrdi.

Gürkan, kendileri ile beraber paydaşların sıkıntılarının minimuma düşürülmesi ve yen sezonda daha y şartlarda görev yapılabilmesi adına yapılacak çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı