FeaturedKIBRIS

“Kamu çalışanlarının hastalık izin raporları kontrol altına alınmalı”

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB) Yönetim Kurulu, Başbakan Ersin Tatar’a kamu verimliliği ve reformu adına gereğini yapması için çağrıda bulundu.

Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Remzi Gardiyanoğlu, Kamuda çalışan tüm kesimlerin yıllık hastalık izin raporlarının kontrol altına alınmasını talep etti.

Açıklamada şu taleplerde bulunuldu:

“1-Kamuda çalışan tüm kesimlerin sağlık çalışanları dahil  yıllık hastalık izin raporlarını  derhal kontrol altına alınız.

2-Kamu çalışanlarına yazılacak tüm hastalık izin raporlarını ilgili örgütlerin temsilcilerinin de olacağı  bir komite tarafından onaylandıktan sonra geçerlilik kazanmasını sağlayın.

3-Hastalık izin raporlarının tümü ister kamu ister özel,  bir otomasyon sistemi üzerinden yazılmasını sağlayın.

4-Kamu hastanelerinde yıllardan beridir imza, kamera takip ve parmak izi sistemleri ile çözülemeyen, daha doğrusu çözülemeyeceği bilinmesine rağmen göz boyamak için yapılan mesai saatine uydurmaya çalışma  icraatlarından derhal vazgeçin.

5-Son zamanlarda  her gelen sağlık bakanının bir telefon numarası vererek kamu sağlık kuruluşlarında randevu sistemine geçildiğini ve bu numaradan hastaların randevu alabileceğini basına açıklamasınının nasıl bir uygulama olduğunu biliyormusunuz? Bu konu ile ilgili derhal detaylı çalışma başlatınız.

6-Son 5 yıldır kamu sağlık kuruluşlarında  Saat:12:30’dan sonra muayene edilen hasta sayısı bilginizde mi? Saat 12:00’ye kadar hizmet verilen kamu sağlık sisteminde ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz ?

Sayın Başbakan  KTSÇHB   yönetim kurulu olarak sağlık bakanlığına bağlı kamu hastaneleri ve sağlık kuruluşlarında    randevuları otomasyon sistemine geçirmeniz ve bu sistemi makamınızdan yönetebilmeniz için gerekli alt yapıyı sizlere 1 günde kurup ücretsiz teslim etmeye hazırız.”

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı