FeaturedKIBRIS

“İstihdam rakamı yine yeterli olmayacak”

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) ile Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)’tan bir heyeti kabul etti.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede hemşire istihdamı konusu ele alındı.

KIDRIŞLIOĞLU

Kamu-Sen Genel Sekreteri Özgür Kıdrışlıoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, hemşire alımı konusunda sayı artışına gidilmesinin memnuniyet yarattığını ancak yeni açılan ve açılacak olan servisler söz konusu olduğunda istihdam rakamının yine yeterli olmayacağını ve sıkıntıları gidermeyeceğini belirtti.

Kıdrışlıoğlu, sistemde köklü değişiklikler yapılmadan ve var olan eksiklikler tamamlanmadan yeni servislerin açılmasının ek mesaileri azaltmayacağını da kaydetti.

Heyet üyeleri, yeni servislerin hayat bulmasının önemli olduğunu, yeni servislerin açılmasına karşı olmadıklarını ancak mevcut servislerde hemşire eksikliği tamamlanmadan yeni servislerin açılıyor olmasının hemşire yetersizliğini artıracağı yönündeki görüşlerini ifade ettiler.

Heyette bulunan sorumlu hemşireler, meslektaşlarının ‘ek mesaiciler’ olarak lanse edilmesinden rahatsızlık duyduklarını da ifade ettiler ve şunları kaydettiler:

“Oysaki servislerimizi çevirmek için hemşire arkadaşlarımızı nöbete getiriyoruz. Hemşirelerimiz, servisi 24 saat çevirmek ve hastalarımıza bakmak için eşlerinden, çocuklarından, ailelerinden ve daha birçok sorumluluklarından ödün veriyor, ciddi anlamda fedakârlık gösteriyorlar”.

DENKTAŞ

Maliye Bakanı Serdar Denktaş da gerekli notları aldığını söyledi ve üçüncü yılına girdiği Maliye Bakanlığı döneminde özellikle hemşire alımı için sunulan tüm talepleri onayladığını fakat sorunun hala çözülememiş olmasının kendisini üzdüğünü söyledi.

Özellikle sağlığı ve eğitimi önemsediğini ifade eden Denktaş, bu konuda gerekli adımları üstlenmeye devam edeceğini de belirtti.

(TAK)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı