DÜNYATeknoloji

İşi 10 saniyede halleden diş fırças

Fransız şirket FasTeesH'in ürettiği Y-Brush adlı diş fırçası, dişlerinizi toplamda 10 saniye içinde temizleyebileceğini iddia ediyor.

Fransız şirket FasTeesH’in ürettiği Y-Brush adlı diş fırçası, dişlerinizi toplamda 10 saniye içinde temizleyebileceğini iddia ediyor.

Uzmanlar dişlerimizi günde iki kez ve iki dakika süreyle fırçalamamızı öneriyor. Ama “Benim dört dakikam bile değerlidir” diyorsanız o zaman Fransız şirket FasTeesH’in ürettiği Y-Brush adlı diş fırçası tam size göre. Y-Brush dişlerinizi toplamda 10 saniye içinde temizleme imkanı sunuyor.

Normal diş fırçalarından farklı olarak Y-Brush’ın başlığı, dişlerinizin yarısını içine alacak şekilde tasarlanmış. Hilal şeklindeki başlığı üst dişlerinize geçirip diş fırçasını çalıştırıyorsunuz. Elektrikli diş fırçası, 5 saniyede dişleri temizliyor. Sonra fırçayı çevirip aynı işlemi alt dişlerinize uyguluyorsunuz. 10 saniyenin sonunda dişleriniz tamamen temizlenmiş oluyor.

Diş hekimlerinin tavsiyelerine uygun

Her bir diş için ayrı naylon fırçalara sahip olan Y-Brush’ın fırçaları dişlere 45 derece açıyla uzanıyor. Bu açı diş hekimlerinin tavsiye ettiği fırçalama açısı ile uyumlu. Farklı ağız boyutlarına göre farklı fırçalar satın almak da mümkün.

Y-Brush’ı kullanmadığınız zamanlarda şarj yatağına yerleştirerek şarj edebiliyorsunuz. Böylece fırçanız daima kullanıma hazır bir şekilde bekliyor. Fırçanın üç farklı titreşim ayarı var. Hepsini deneyip kendinize en uygun hissettiğiniz ayarı kullanabilirsiniz.

Y-Brush, normal diş fırçaları gibi diş macunu sürülerek kullanılıyor. Ama macunu dişlerinize yaymak için uğraşmanıza gerek yok. O işi Y-Brush hallediyor. Dişleriniz fırçalanırken ağzınızı bir şey çiğner gibi hareket ettirmeniz gerekiyor.

Henüz satışa sunulmadı

Şimdilik klinik deneylerden geçen fırça henüz diş hekimlerinin onayını almış değil. Ancak kağıt üzerinde bu cihaz bir diş fırçasının sahip olması gereken tüm özelliklere sahip gibi duruyor.

125 Dolar’lık (670 Lira) diş fırçası, üst segment elektrikli diş fırçaları ile benzer bir fiyata satılıyor. Y-Brush şu anda ön siparişle alınabiliyor. İlk ürünlerin Nisan 2019’da gönderilmesi bekleniyor.

(dunyahalleri)

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı