FeaturedKIBRIS

İki toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı

AKEL ve Avrupa Birleşik Solu / Kuzey Yeşil Sol grubu tarafından gerçekleşen Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları bugün açıklandı.

Odüller, AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu ve iki Avrupa Parlamentosu Millet Vekili Niyazi Kızılyürek ve Yorgos Yorgiu tarafından verildi. En iyi 12 fotoğraf ödüllendirildi ve bu fotoğraflar AKEL’in 2020 yılı takviminde de yer alacak.

Yarışma AKEL Yeniden Yaklaşım Ofisi tarafından başlatıldı ve AKEL delegasyonu ile birlikte Avrupa Birleşik Sol / Kuzey Yeşil Sol ile işbirliği içinde yapıldı.

Eylül ayında başlayıp, adanın her ucunda yer alan bu fotoğraf yolculuğuna  50 Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum emekçi günlük hayatından anlar sergileyerek 190 aşkın fotoğrafla başvurular yapıldı.

Bu etkinlik için bir çok Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum farklı alanlarda bir arada çalıştı, organizasyon komitesi alanı, jüri alanı, katılımcılar alan,  çevirmenler ve kültürel program.

En iyi seçilen 12 fotoğraf, AKEL takviminde 12 farklı ayı temsil edecek. Kazananlar ödül olarak genç sanatçı Christos Kakoulis’in  bir eserini alırken, gelecek Haziran ayında Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda yapılacak olan fotoğraf sergisine de katılma şansına sahip oldu.

AKEL takviminde yer alacak 12 en iyi fotoğrafın isim sırası şu şekilde:

Ocak: Harulla Adamu Stamta

Şubat: Candan Behzatoğlu

Mart: İlias Lambru

Nisan: Kiriakos Arkatitis

Mayıs: Erkan Çelikeri

Haziran: Engin Kurt

Temmuz: Mehmet Bülent Türkelman

Ağustos: Perin Özlem Emiroğlu

Eylül: Yorgos Zarvos

Ekim: Veysi Canateş

Kasım: Nagihan Şekercioğlu

Aralık: Marios İoannidis

Voice of the Island

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı