FeaturedKIBRIS

II. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması başladı

AKEL ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol Grup GUE/NGL “Bizi Ayıran Tel Örgü, Bizi Birleştiren Ortak Gelecek” konusuyla II. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın bugünden itibaren başlayarak 14 Ekim’e kadar süreceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yarışmaya katılacak olan Kıbrıslı olan veya olmayan ada sakinleri Kıbrıs’ın bölünmesinin trajik gerçekliğini ama aynı zamanda Kıbrıs’ı ve halkını yeniden birleştirecek barışçıl bir geleceğin inşası umudunu fotoğraflarına yansıtmaya çağrılıyorlar.

Yarışmada seçilen en iyi 40 fotoğrafla Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda fotoğraf sergisi gerçekleştirilecek. İlk üçe giren yarışmacı serginin gerçekleştirileceği dönemde yapılacak Brüksel ziyaretine katılacaklar. Ayrıca ilk 12’ye girenlere Aralık ayında yapılacak özel törende anı ödülü verilecek ve onların 12 fotoğrafı AKEL ve Avrupa Parlamentosu Grubu GUE/NGL tarafından bastırılacak olan 2021 takviminde yer alacak.

Yarışmanın konusu ve koşulları hakkındaki bilgilere BURADAN (https://www.akel.org.cy/en/2020/06/16/photo_contest/) ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve katılım başvurusu için (+357) 22589521 numaralı telefonla veya [email protected] e-mail adresiyle iletişime geçilebilir.

(Voice of the Island)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı