FeaturedKIBRIS

‘Hükümetten atılınca doğruları konuşmaya başladı’

KTÖS’ten yapılan yazılı açıklamada, eski Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit’in 14 aylık hükümet dönemi sonrasında doğruları konuşmaya başladığı söylendi.

Açıklama şu şekilde:

“Dörtlü koalisyon hükümetinin AKP’nin müdahalesi ile bozulmasını “dış güçler” müdahale etti açıklaması ile geçiştiren TDP Genel Başkanı Sn. Cemal Özyiğit’in 14 aylık hükümet dönemi sonrası konuşmaya başlamasını hayretle izlemekteyiz.

On dört aylık Eğitim Bakanlığı döneminde somut sorunlara çözüm bulamayıp, “2030 Eğitim Hedefleri’nden” bahseden ve sadece laf üreten Sn. Cemal Özyiğit hükümetten atılınca doğruları konuşmaya başlamıştır. 14 aylık hükümet döneminde suskun bülbüle dönen, Türkiye’ye övgüler düzen Sn. Özyiğit’in, Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin Türkiye Eğitim Bakanlığı’na devredilmesi yönündeki talebi reddettiklerini, bunun için Türkiye Eğitim Bakanlığı’nın kendileri ile görüşmediğini açıklaması Kıbrıs Türk toplumunun iradesine yapılan saygısızlığı gizleme anlamı taşımaktadır. Sn. Özyiğit’in “imamın ordusu” açıklamasından çark etmesi ile bu dayatmayı toplumdan gizlemesi “korkak ve kısır” siyasete verilecek en güzel örnek olarak tarihe geçecektir.

TDP tabanının bin bir umutla desteklediği Sn. Cemal Özyiğit, bu tutumu ile toplumun hayallerini yıkan, beklentilerle ilgili sadece laf üreten, koltukta kalma uğruna dayatmaları halktan gizleyen siyasetçi olarak siyasi literatürde yerini almıştır.

Bu noktada Sn. Cemal Özyiğit’e, toplumun umutları ile daha fazla oynamaktan vazgeçmesini tavsiye eder, koltuk uğruna dayatmaları gizleyenlerin sol anlayış adına bir utanç olduğunu vurgularız.”

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı