FeaturedKIBRIS

‘Hükümetin ivedi şekilde hareket etmesi gerek’

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı geçiş kapılarındaki son durumu görüşmek üzere hükümetle gerçekleştirdiği toplantı sonrası açıklama yaparak hükümetin konuyu değerlendirip tavrını ortaya koyacağını söyledi.

Akıncı 8 Haziran’da geçişlerin başlayabileceği yönünde sağlıkçıların hemfikir olduğunu söyleyerek, hükümetin konuyu değerlendirip tavrını ortaya koyacağını aktardı.

Akıncı’nın açıklaması şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Açıklaması

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, geçiş kapılarının kontrollü ve kademeli açılması çalışmaları kapsamındaki düzenlemelerle ilgili toplantıda, Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Sağlık Bakanı Ali Pilli’yle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığındaki görüşmeye, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Özel Temsilcisi Erhan Erçin, Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Koordinatörü Meltem Onurkan Samani, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’nin Eş Başkanı ve Kıbrıslı Türk üyeleri de katıldı. Cumhurbaşkanı Akıncı toplantının ardından basın mensuplarına bir değerlendirme yaptı. Cumhurbaşkanı Akıncı, "Sürecin en başından belirttiğim gibi rotayı sağlık çizmeli siyaset onu takip etmelidir. Siyasi mülahazalarla karar verilmemelidir" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanlığı paylaştı: 5 Haziran 2020 Cuma

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başka Haberler

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı