FeaturedKIBRIS

“Hükümeti bu konuda gerekli adımları atmaya çağırırız”

Cumhuriyeti Türk Partisi (CTP) güneyde çalışan emekçilerin sorunlarına ivedi çözüm bulunmasını istedi.

Konuyla ilgili olarak, CTP’den yapılan açıklamada, “13 Mart’tan bu yana iş yerlerine gidemeyen, geçim sıkıntısı çeken  ve en önemlisi işsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan emekçilerin bu sorununun giderilmesi için  ivedi olarak bir çözüm bulunması kaçınılmazdır” denildi.

Geçişlerin açılması ile birlikte hayati önem taşıyan sağlık konusunda Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin belirlediği bilimsel veriler ışığında önlemler alınması gerektiği dile getirilen açıklama, şöyle devam etti:

“Pandemi sürecindeki kısıtlayıcı tedbirlerin kaldırılmaya başladığı bugünlerde, güneyde çalışma hayatını sürdüren emekçilerin işsiz kalma tehlikelerini de göz önünde bulundurarak liderleri ve hükümeti bu konuda gerekli adımları atmaya çağırırız. Bu çerçevede, koşulların izin vereceği şekilde geçiş noktalarının açılması ve geçişlere iki taraflı olarak izin verilmesi gerekmektedir”.

“GÜNEYDE TEDAVİ GÖREN HASTALAR, ÖĞRENCİLER VE PİLE’DE YAŞAYAN YURTTAŞLARIMIZ DA GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”

“Kıbrıs’ın güneyinde çalışan işçilerin uğradığı mağduriyetin bir benzerini de güneyde tedavi görmekte olan hastalar yaşamaktadır” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Pandemi sürecinde geçiş noktaları tam olarak kapatılmamış olsa dahi Kuzeyden güneye geçişlerdeki prosedürlerin karmaşıklığından dolayı tedavisini yarım bırakmak zorunda kalan yurttaşlarımızı da yakından ilgilendiren bu konunun, öğrenci geçişlerinin ve Pile’de yaşayan yurttaşlarımızın sorunlarının da bir an önce liderlerce gündeme getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

(TAK)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı