FeaturedKIBRIS

Harmancı dağıtım yapan kişilerin test sonuçlarını açıkladı!

Lefkoşa Belediye Başkanı (LTB) Mehmet Harmancı, yardım paketi dağıtımı yapan kişilerin test sonuçlarının çıktığını sosyal medya hesabından açıkladı.

Harmancı’nın paylaşımı şu şekilde:

“Herkese iyi akşamlar dilerim.

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyim bize sosyal yardım paketlerinde dağıtım yapan arkadaşlarımızın ikisinin de testi negatif çıktı.

Yaklaşık süreç başladığından beri size evde kalın videosu çekmeme rağmen ilk kez evimde kaldım bugün. Evde kalmayı bu süreçte çok isterdim ama benim temizlik çalışanlarım dışarda risk altında çalışırken, kanalizasyon ekiplerim herkes evinde daha çok su kullandığı için rutin zamanda 10 yere giderken şimdi 40’a yakın dışkı kuyusu temizlerken, çevre ve halk sağlığından arkadaşlarım her gün sokak, cadde market, eczane ilaçlarken, 185’deki arkadaşlarım günde 500 çağrı yanıtlarken, makinist atölyemiz çalışırken, zabıta arkadaşlarım her gün her yeri denetlerken, sokak hayvanları için bir ekinimiz dışardayken, saat okuyucularımız garipler için ev ev paket dağıtırken benim onlarla olmamam en garibi olurdu.

Tüm ekip olarak biz riskli bir grubuz bu bizim işimizin bir gereği, selfie çekiyoruz arada çünkü basından arkadaşlarımız evinden çalışıyor o da katkı koyanları onore etmek için, maske takmıyorum doktorların tavsiyelerine uyuyorum sadece markete veya kalabalık bir ortama girince kullanıyorum ama doktorların mesafe kuralına uyuyoruz.

Elbette ikinci testler de olabilir belki bu virüs bize de gelecek bir gün ama hiç bir virüs bazı insanların kalbinden hiç çıkmayacak kötülük virüsü kadar etkili olamayacak.

Elbette hala siyasi sorumluluğumu inkar etmiyorum ama olmayan para ile şimdi ilaç almam lazım, hayatını riske ederek çalışan emekçimi aybaşı ödemem lazım canıyla çalışan arkadaşlarımı motive etmem gerek, tüm bunlar geçince yine konuşacağız.

Son olarak linç edilen arkadaşlar için tüm sürecin içlerindeki iyilik duygusu kadar güzel geçmesini umarım.”

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı