Genel

Haftalık burç yorumları (21-27 Ocak 2019 astroloji)

'Tutulmaların etkileri sadece yaşandıkları anda hissedilmez'

Haftaya etkili bir “Ay Tutulması” ile başlıyoruz…Tutulmaların etkileri sadece yaşandıkları anda hissedilmez, daha önce başlar ve uzun süre devam eder. Dolayısıyla, sadece bu haftanın değil, geçtiğimiz haftaların ve hatta önümüzdeki haftaların da konusu bu Tutulmanın kişisel doğum haritalarımızda denk geldiği evin temalarında gerçekleşir. Bu haftaki yorumlarımda burçlara göre olası konulara yine yer vereceğim…Yükselen burcunuza göre takip etmenizi tavsiye ederim. AstroLogos Kurucusu Burcu İnci’den Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık Burcu yorumları….

21 Ocak Pazartesi yaşanacak “Süper, Kanlı, Kurt, Tam Ay Tutulması” pazartesi İstanbul saati ile sabah 6:34’te başlayacak. 7:41’de Dünya’nın gölgesi ayın üzerini kaplayacak ve Tutulma 8:43’e kadar devam edecek. Bu Ay Tutulması ve Dolunay, 0°Aslan ve 0° Kova aksında meydana gelecek. Dolunaylar, Ay ve Güneş’in konumları itibari ile duygularımız ve mantığımız arasında sıkışmış gibi hissettiğimiz, çoğu zaman duygularımızın yönetimini tam olarak mantığımızla yapamadığımız, çoğunlukla biraz gergin davranışlar sergilediğimiz dönemler olarak kabul edilir. Kapanışları, hayatımızdan çıkarmak istediğimiz konuları net olarak anlamamızı sağlayan dönemlerdir.

Bu haftanın bir diğer önemli gökyüzü olayı, Güneş’in Oğlak burcundan ayrılıp, Kova Burcuna geçişi olacak. Kova burcundakilerin dönemi başlıyor…Hem de kuvvetli bir Tam Ay tutulması ile…Detayları aşağıda…

Yükselen Koç:

Sevgili Koçlar, iş hayatınızın gidişatı bu aralar sizi biraz düşündürüyor olabilir. Fazlası ile ciddiye aldığınız günlük rutinlerinizde sanki sizi sürekli düşündüren olaylar yaşıyor gibi hissediyor olabilirsiniz. Aslında iş hayatınız sadece bu haftanın konusu değil, geçtiğimiz bir yıldır zihninizi kurcalayan önemli bir gündem maddesi sizin için. Almanız gereken dersin ne olduğunu bulmalı ve davranışlarınızı buna göre planlamalısınız. Bu haftaki Tutulma da sizi bu konuda daha detaylı düşünmeye sevk edebilir. Tabii burada herkesin doğum haritasına göre yorum yapmak imkansız olduğundan genel bir dereceye göre yorumları yazıyorum. Yükselen burcunuzun derecesine göre Tutulma arkadaş çevresi ve aşk hayatınız olarak da kendini hissettirebilir. “Çok yakın arkadaşız” derken aslında aşık olduğunuzu anlayabilirsiniz, duygularınızda değişimler, yenilikler fark edebilirsiniz.

Mars’ın burcunuzdaki yolculuğu, hayat enerjinizin yüksek olması ile kendini gösterebilir.

Emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz harika bir hafta dilerim.

Yükselen Boğa:

Sevgili Boğalar, büyük hayat planlarınızı sorguladığınız bir dönemde iken, bu hafta yaşanacak Tam Ay tutulması ve Dolunay ile birlikte iş hayatınız, yuvanız ve eviniz ile ilgili konuları da gündeminize almaya başlayabilirsiniz. İş hayatınızda ve toplum içerisindeki yerinizi düşünürken biraz daha yaratıcı ve yenilikçi bakmak size iyi gelecektir. Ciddiye aldığınız tüm konuları başka bir gözle yorumlamaya çalışabilirsiniz. Bu dönemde mantığınızdan daha çok, egonuzun devrede…Bu sebeple, ailenizin içerisindeki olaylarda kendinizi duygularınız ve egonuz arasında sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Ciddi bir karar almadan önce bu enerjilerin yatışmasını beklemek en doğrusu olacaktır.

Ailenizden alacağınız maddi destek, kredi, vergi gibi ödemeler konusunda şans yanınızda. Bereketli bir dönemdesiniz. Yatırımlarınıza biraz daha ağırlık vererek bu süreci lehinize kullanabilirsiniz.

Keyfinizin bol olduğu, sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hafta dilerim.

Yükselen İkizler:

Sevgili İkizler, Jüpiter, yani Astrolojide etkisinin en kuvveti ve olumlu olduğuna inanılan gezegen, tam karşıt burcunuzda ilerlerken, size de ikili ilişkilerinizde, evliliğinizde, ortaklarınızla olan ilişkilerinizde şans ve kolaylık getiriyor. Tartışma konularının daha hızlı çözüme ulaşabileceği, rüzgarın sizinle birlikte olacağı bu dönemde ikili ilişkilerinizdeki olumlu havanın enerjisini tüm hayatınıza yansıtabilirsiniz.

Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili konularda yeni gündem maddeleriniz oluşabilir. Söz sahibi olmak konusunda ısrarcı olabilirsiniz. İletişim kurarken egonuz yerine, mantığınızı kullanarak iletişim kurmak lehinize olacaktır.

Ay Tutulması ile birlikte eğitim hayatınız, öğrenmek istediğiniz hobileriniz veya hayat hedefleriniz günlük gündem maddeleriniz arasına girmiş olabilir. Uzun zamandır gitmek istediğiniz seyahate çıkabilir, ilgi duyduğunuz ve öğrenmek istediğiniz konular ile ilgili harekete geçebilirsiniz.

Keyifli, sağlıklı, mutlu bir hafta dilerim…

Yükselen Yengeç:

Sevgili Yengeçler, hayatınızın kontrolünüz dışında gelişecek olaylar silsilesi başlıyor…Önümüzdeki 2 yıl boyunca yaşanacak güneş ve ay tutulmalarında başrol oyuncusu sizin olacağınızı yazıp duruyorum. Astrolojide Tutulmanın başrolünde olan burçlar için hayatın akışı içerisinde kontrol edilemez dinamiklerin çokça gözükeceğine inanılır. Yani ilerleyen yıllarda, geri dönüp baktığınızda bu yılın ve önümüzdeki senenin hayatınızdaki önemli farkındalıklarınızın hatta değişimlerin başlangıç yılları olduğunu göreceksiniz. Hem hayatınız hem de ikili ilişkileriniz ile ilgili konularda kritik dönüm noktalarına tanıklık edeceksiniz.

Nitekim bu hafta başında yaşanacak Tam Ay tutulmasında çok kuvvetli etki alacak burçlardan biri de sizsiniz. Tutulma anının yükseleni Oğlak-Yengeç aksı olduğundan sizin de ilişkileriniz ile ilgili önemli kararları alacağınız bir dönem olacak. Geçen haftalarda yaşanan Güneş tutulması ile birlikte verdiğiniz ilişki kararlarını sorgulayabilir, aklınızla onaylayamadığınız ancak duygularınızla kendinizi ikna etmeye çalıştığınız ikili ilişkilerinize farklı bir gözle bakmaya başlayabilirsiniz. Dolunaylar kritik kararları alma ve hatta kapanış dönemlerini ifade eder. Siz de bu haftalarda sıkışmış hissettiğiniz ilişkilerinizi sonlandırma konusunda ve tabii yeniliklere yer açma konusunda daha kararlı olabilirsiniz. Yükselen burcunuzun derecesine göre, maddi konular da gündeminizde olabilir. Hem kendi emeklerinizle kazandıklarınız hem de ailenizden beklediğiniz destek ile ilgili yeni durumlar oluşabilir…

Mutlu, sağlıklı, aşk dolu bir hafta dilerim…

Yükselen Aslan:

Sevgili Aslanlar, bir süredir gökyüzünün değişilmez başrol oyuncularından biri sizdiniz. Yaşanan Güneş ve Ay Tutulmaları, sizin kontrolünüz dışında bazı gelişmelerin yaşanmasına sebep oldu ve hayatınızı belki de tahmin etmediğiniz bir noktaya getirdi. Bu hafta da üzerinizde yaşanacak Tutulmaların sonuncusu gerçekleşecek. Tutulma etkilerinin yaklaşık 6 ay kadar sürdüğü düşünülürse, önümüzdeki 6 ay boyunca aslında hayatınızın geldiği yeni noktada taşlar yerine oturacak ve belki de sizi hayal ettiğiniz yepyeni başlangıçlara taşıyacak. Değişim yaşanan konular sizin için her ne ise bilin ki en hayırlısı oldu. Değişim, sürecin içerisindeyken biraz zorlasa da meydana gelen yeni durum, ulaşmak istediğiniz hayata sizi daha da çok yaklaştırır.

Bu hafta başında yaşanacak, Tam Ay Tutulmasının enerjisi ile duygularınız, ortaklıklarınız ve hayatınızın gidişatı ile ilgili kritik olaylar yaşayabilirsiniz. Hayattan aldığınız keyif, kaygılarınız, duygularınız ile ilgili önemli farkındalıklar oluşabilir, bir dönemi kapatma kararı alabilirsiniz. Yapınız için çok uygun olmasa da kararlarınızı alırken egonuzu nispeten daha az dinlemeniz size karar almak konusunda daha faydalı olacaktır.

Hayallerinizin gerçek olacağı, kararlarınızdan emin olacağınız harika bir hafta dilerim…

Yükselen Başak:

Sevgili Başaklar, bu dönemde önemli konu başlıklarınız; hayattan aldığınız zevk, aşk ve varsa çocuklarınız…Fazla ve derinlemesine düşünmeyi seven yapınız sayesinde, düşündüğünüz konularda duygularınızı kontrol edemeyip, bu yüzden de hayattan alacağınız keyfi ertelediğiniz bir dönem geçiriyorsunuz. Fazla düşünüyorsunuz! Hayat sizin kontrolünüzde akmak zorunda değil. Ve öyle de akmıyor. Karar alabileceğiniz küçük detaylar olsa da, kontrol edemediğiniz dinamiklerin sizin moralinizi bozmasına izin vermemelisiniz.

Bu hafta yaşanacak tutulma ile birlikte aşk hayatınızda kritik bir dönemi kapatma kararı alabilirsiniz, hayatınızdan çıkardığınız kişiler veya yaklaşımlar olabilir.

Çocuklarınızın hayatları hakkında kritik kararlar alabilirsiniz.

Aşk, duygu, mutluluk, bereket ve huzur dolu mutlu bir hafta dilerim.

Yükselen Terazi:

Sevgili Teraziler, bir süredir hayattaki rolünüz ve sorumluluklarınız ile ilgili düşüncelisiniz. Bu rolünüzün yuvanız ve aileniz üzerindeki etkisi de kafanızı meşgul eden konulardan biri. Ailenizin içindeki ilişkilerde ara bulucu rolüne yapınız gereği isteyerek talip olsanız da, bu rol sizi biraz yıpratıyor olabilir. Bu hafta başında yaşanacak Tam Ay tutulması ve Dolunay da bu konular üzerinde olacak. Toplum içerisindeki yerinizi netleştirmeye çalışırken yaşanan olaylara egonuz ile fazlaca bakıp gereksiz tartışmaların içerisine girebilirsiniz. Ay tutulmaları, kuvvetli Dolunaylar olduğundan, iş hayatınızda veya aileniz ile ilgili durumlarda kritik kapanışlar da gündeminize gelebilir.

Aşk, sanat, estetik dolu, iyi bir hafta olsun…

Yükselen Akrep:

Sevgili Akrepler, bu hafta pazartesi yaşayacağımız Tam Ay Tutulmasında sizin için enerji değişimleri kardeşleriniz, çok yakın dostlarınız, iletişim, hayat planlarınız, hobileriniz ve yurtdışı planlarınızın yönetildiği evlerde olacak. Hayatın akışı içerisinde tam olarak ne yaşanacağını bilemesek de, bu konu başlıkları hakkında kritik farkındalıklara ve belki de kararlara hazır olun. Hayata bakış açınızın farklılaşmaya başladığını hissettiğiniz, kararlarınız doğrultusunda harekete geçmek konusunda daha istekli davrandığınız bir dönemdesiniz. Yapınız gereği bir kere karar verdikten sonra kolay kolay vazgeçmezsiniz, önemli olan o kararı da egolarınızı devreye sokmadan verebilmeniz. Unutmayın ki Ay Tutulmaları çok kuvvetli Dolunaylardır, bu sebeple yukarıda listelediğim temalar üzerinde sizin kontrolünüz dışında kapanışlar, sonlanmalar da olabilir.

Sağlık, şans, huzur, mutluluk dolu bir hafta dilerim.

Yükselen Yay:

Sevgili Yaylar, yakın akrabalarınız, kardeşleriniz veya dostlarınız ile ilişkinizde beklenmeyen gelişmeler olabilir. Bu gelişmeler sizin hayat felsefiniz üzerinde bazı değişimlere yol açabilir. Genelde egosu ile karar veren biri olmadığınız halde, yaşananlar sizin artık kendinizi de düşünerek karar almanıza yol açabilir.

Bir süredir eğitimini aldığınız bir konuyu tamamlayabilirsiniz. Yurtdışında yaşamak veya okumak gibi planlarınız varsa, nihai kararlar alarak, uygulamaya başlayabilirsiniz.

Genel olarak son derece şanslı bir yıl geçirdiğinizden, vereceğiniz tüm kararlarda gökyüzü sizi destekleyecektir.

Maddi konularda geçmişten aldığınız dersleri hesaba katarak ilerlemeniz lehinize olacaktır.

Mutlu, sağlıklı, bereket dolu bir hafta olsun…

Yükselen Oğlak:

Sevgili Oğlaklar, bu hafta Güneş ve Merkür sizin burcunuzdan ayrılıp, Kova burcuna geçiyor. Geçtiğimiz haftalarda, hayatınızın değişeceği yepyeni başlangıçlara imza atacağınız farkındalıklar yaşadınız ve kritik bir döneme başlıyorsunuz. Bu dönem Tutulma dönemi…Astrolojide, Tutulmalar hangi burç üzerinde olursa, o burcun hayatında, kişinin kontrolü dışında oluşabilecek bazı değişimler öne çıkar. Önümüzdeki 2 yıl boyunca bu kişi sizsiniz. Sizin, diğer insanlardan ayıran her konuda bu değişimleri yaşayabilirsiniz; dış görünüşünüz, meslek hayatınız, evliliğiniz, ilişkileriniz vs…Bu dönemde hayata bakış açınız bile farklılık gösterebilir. Geçen haftalarda burcunuzda gerçekleşen Güneş Tutulmasının ardından bu hafta başında yaşanacak Ay Tutulmasının da yükselen burcu Oğlak olacak. Ortaklarınız, eşiniz veya ikili ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar ve gergin durumlar oluşabilir. Çevrenizdekiler sizi çok da olmadığınız biri gibi göremeye başlayabilirler. Egonuzu çok da devreye almadan, iletişim tonunuza dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Önemli bir döneme başladınız, sağlıklı, başarılı, huzurlu, mutlu, keyifli aşk dolu yenilikler, farkındalıklar dilerim….

Yükselen Kova:

Sevgili Kovalar, sizin dönemini başladı. Bu hafta Güneş ve Merkür sizin burcunuza geçiyor. Hayatınıza dair önemli kararlar alabileceğiniz bir döneme başlıyorsunuz. Bu haftanın ilk gününde, 21 Ocak’ta, Güneş Burcunuza geçer geçmez, Ay ile karşı karşıya gelecek ve kuvvetli bir Dolunay ve Ay Tutulması meydana getirecek. 21 Ocak’ta yaşanacak Tam Ay Tutulması ve Dolunay’da yine başroldesiniz. 2,5 yıllık bir dönemin belki de son hamlesine hazırlanın. Hayatınızda kritik tecrübeler edindiniz, geçtiğimiz döneme baktığınızda 2017 ile başlayan süreçte ne kadar değişim yaşadınız. Bu da Kova-Aslan aksında yaşanacak son tutulma olacak. Duygularınız ve mantığınız arasında sıkışmış gibi hissedeceğiniz, kendinizi kararlarınız konusunda ikna etmek durumunda kalabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu süreçte kendiniz, iş hayatınız, arkadaş çevreniz ve de aşk hayatınız ile ilgili önemli farkındalıklar ve kararlar alabilirsiniz…Belli ki hayatın size ait planlama yapma zamanı geldi… Kararlarınızı sorgulayıp, eskiyi kapatıp, yeniye “Merhaba” deme dönemine hoş geldiniz….

Yükselen Balık:

Sevgili Balıklar, platonik olarak sevmek sizin işiniz…Bu konuda en iyi olan burçlardan birisiniz lakin bu durum sizin hayattan aldığınız enerjiyi oldukça azaltan bir durum. Bu hafta başında yaşanacak Tam Ay Tutulması ile olası bir platonik ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. Sonlandırmak gerekir ki yenilere yer açılsın…

Arkadaş çevrenizde olup biten olayları daha yakından anlamaya çalışacağınız hatta belki bu konuda da bazı sonlanmalara imza atacağınız bir döneme başlıyorsunuz.

Çocuğunuz varsa, Onun hayatında da kritik kararlar alıp, yepyeni başlangıçlara zemin hazırlayabilirsiniz.

Hayatı akışına bırakmak konusunda üzerinize yok, bir de üzerine Neptün’ün burcunuzda yaptığı seyahat eklenince, kendinizi hayal dünyanıza bırakmak son dönemde en iyi yaptığınız şey halini aldı…

Sağlık, aşk, mutluluk, huzur, bereket dolu bir hafta dilerim.

(NTV)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı