FeaturedKIBRIS

Güneyde Sağlık Hizmetleri’nden açıklama: Bu yıl sivrisineklerde artış var!

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Hizmetleri Başkanı açıkladı: Zor şartlarda geçecek bir yaz bizi bekliyor

(Voice of the Island 2019)

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Hizmetleri Başkanı Alvertos Karris sivrisineklerin bu zaman diliminde özellikle su yakınında yaşayanlar için sıkıntı yarattığını ifade etti.

Rum basınında çıkan habere göre, Karris servisin sivrisinek ısırıklarını bildiren birçok vatandaştan çağrı aldığını belirtti.

Karris “Bu yılki sağanak yağmurlara bağlı olarak birçok yumurtlama alanı oluştu ve zor şartlarda geçecek bir yaz bizi bekliyor,’’ diye ekledi.

Karris, şu an için Kıbrıs’ta bulaşıcı hastalık taşıyan sivrisinek olmadığını sözlerine ekledi.

Ölçümler

Karris, İngiliz Üsleri ve Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’yla işbirliği içerisinde sağlık hizmetlerinin sivrisinekleri yakalayacak dokuz cihazı Limasol’un güneyine kurduklarını kaydetti.

Ayrıca sağlık hizmetlerinin 15 günde bir ilaçlama yapacağını söyledi.

Ayrıca sivrisineklerle karşı önlem almanın her evin kendi sorumluluğu olduğunu çünkü kendi personellerinin yalnız kırsal alanlara yetecek oranda olduğunu ekledi.

Vatandaşların, kuyu suyunu çektirmek ve şişe, eski lastik, saksı ve diğer su toplayabilecek objeleri bahçelerinden kaldırmak ve su birikmesi olası hendekleri temizlemek gibi önlemler alarak sivrisineklerden korunmaları gerektiğini ifade etti.

(Çeviri: Voice of the Island 2019)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı