CoronavirüsFeatured

Güneyde pandemiyle ilgili yeni önlemler

Kıbrıs’ın güneyi Covid-19 pandemisi nedeniyle pazartesi günü yeni tedbirler açıklayacağı bildirildi.

Fieleftheros gazetesi “Yeni Kısıtlamalara Gidiyoruz… Sağlık Bakanı Pazartesi Sabahı Bilim Kurulu Üyeleriyle Görüşüp, Kararlar İçin Bakanlar Kurulu’na Gidecek” başlık ve spotuyla manşetten aktardığı haberinde, güneydeki epidemiyolojik görüntünün,  her gün çıkan yüksek sayıdaki yeni vakalar ve yükseliş eğiliminin, hükümeti yeni tedbirler almaya götürdüğünü yazdı.

Gazete, Kıbrıs Rum Sağlık Bakanı Koınstandinos Yoannu’nun Pazartesi sabahı Rum Bilim Kurulu üyeleriyle görüşeceğini ve Rum Bakanlar Kurulu’na yeni kısıtlayıcı tedbirleri sunacağını kaydetti.

İNGİLİZLER ACELE ACELE GİDİYOR

Gazete, bir diğer haberinde ise, güneyde tatil yapan İngiliz turistlerin, İngiltere Hükümeti’nin güneyden gidecek olanlara 14 günlük karantina uygulanması kararı almasının ardından, “acele acele” ülkelerine geri dönmeye başladıklarını yazdı.

Turistlerin, karantina uygulamasının başlayacağı Pazar gününden önce dönmek için çaba gösterdiklerini kaydeden gazete, birçok İngiliz turistin de Perşembe gününden itibaren rezervasyonlarını iptal etmeye başladıklarını belirtti.

(TAK)

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı