FeaturedKIBRIS

Güneyde 7 noktada yangın! (FOTOĞRAFLI)

Kıbrıs’ın güneyinde bugün toplamda 7 yangın meydana gelirken 2’si halen devam ediyor.

Kıbrıslı Rum Adalet Bakanı Emili Yioliti Twitter üzerinden yaptığı çağrısında, bugün meydana gelen 7 yangın ile alakalı halkı dikkatli olması konusunda uyardı.

Detaylı olarak, Agiou Iouanni Maluntas bölgesinde Ahera civarlarında meydana gelen 2 yangın halen söndürülmeye çalışılırken, yangına karadan ve havadan müdahale edildiği kaydedildi.

Tarım, Kırsal Kalkınma ve Çevre Bakanlığı Orman Dairesi’nin açıklamasına göre, Ahera bölgesinde halen devam eden yangının saat 14:30 civarlarında başladığı ve halen söndürülmeye çalışıldığı kaydedilirken, Ayiou Iouannou Maluntas bölgesinde de saat 15:00 sıralarında ikinci bir yangın meydana geldi.Her iki bölgede de halen yangın söndürme çalışmaları karadan ve havadan olmak üzere devam ediyor.

Sabah saatlerinde Kokkinotirimithia bölgesinde çıkan yangın da yetkililere zor anlar yaşattı. Yapılan açıklamada yangının yerleşim bölgelerini tehdit ederken kontrol altına alınmadan önce çiftlik arazisi içerisinde bulunan bir barakayı yaktığı kaydedildi.

Öte yandan bugün öğle saatlerinde Baf’ın Hulu ve Dendia bölgelerinde de yangın çıktığı yapılan açıklamalarda kaydedilmişti.

Voice Of The Island

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı