FeaturedKIBRISSports

Gran Fondo için nefesler tutuldu

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunun Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu ile ortak düzenlediği ODTÜ Gran Fondo bisiklet yarışı için nefesler tutuldu

Bisikletçiler ODTÜ Kıbrıs Gran Fondo Yarışında Kıyasıya Yarışacak!

5 Kasım 2017’de 60 ve 89 kilometrelik iki parkurda gerçekleşecek bisiklet yarışı ODTÜ Kıbrıs’ta başlayıp aynı noktada sona erecek

Farklı spor branşlarında faaliyetlerle gündeme gelen, son olarak Lefkoşa Maratonu’na kalabalık katılımı ile duyduğumuz ODTÜ Kuzey Kıbrıs; adadaki bisikletçileri büyük bir yarış organizasyonunda bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu ve ODTÜ Kıbrıs iş birliğinde düzenlenecek ODTÜ Gran Fondo bisiklet yarışı 5 Kasım 2017 Pazar günü saat 9.30’da başlayacak. Yarışın 60 kilometrelik kısa parkuru ODTÜ-Çamlıbel-Yılmazköy-Güzelyurt-ODTÜ hattını izlerken 89 kilometrelik uzun parkur ODTÜ-Çamlıbel-Kayalar-Yılmazköy-Güzelyurt-ODTÜ hattında gerçekleşecek.

Tüm amatör bisikletçilere açık olan yarışa katılmak için yalnızca 11 yaşın üzerinde olma ve yarış esnasında kask takma koşulları aranıyor. Tüm dünyada ilgiyle düzenlenen ve bisiklet sürücülerini bir araya getirerek farkındalık yaratmasıyla da tanınan Gran Fondo tarzı bir bisiklet yarışı ODTÜ’de ilk defa düzenleniyor.

Yarışma sonunda yaş kategorilerine göre dereceye girenlere ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ve Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu tarafından madalya takdim edilecek.

Yarışma katılmak isteyen bisikletçilerin [email protected] adresi ile iletişime geçmesi gerekiyor. Bu adres ile iletişime geçenler ihtiyaç duymaları halinde bisiklet kiralama olanağına da erişebilecek.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı