ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής και βαθμολογίες ομίλων στα προκριματικά του EURO2020

Ολοκληρώθηκε χθες η 4η αγωνιστική για τα προκριματικά του EURO 2020 με τα φαβορί να επικρατούν στις περισσότερες αναμετρήσεις.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και η βαθμολογία έχουν ως ακολούθως:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Βουλγαρία-Κόσοβο   2-3
Τσεχία-Μαυροβούνιο 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Αγγλία          10-1   6 -2αγ.
Τσεχία           5-6   6 -3αγ
Κόσοβο           5-4   5 -3αγ.
Μαυροβούνιο      3-10  2
Βουλγαρία        5-7   2

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σερβία-Λιθουανία      4-1
Ουκρανία-Λουξεμβούργο 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ουκρανία         8-1  10
Λουξεμβούργο     4-5   4
Σερβία           5-7   4 -3αγ.
Πορτογαλία       1-1   2 -2αγ.
Λιθουανία        3-7   1 -3αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Λευκορωσία-Βόρεια Ιρλανδία  0-1
Γερμανία-Εσθονία            8-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Βόρεια Ιρλανδία  7-2  12
Γερμανία        13-2   9 -3αγ.
Ολλανδία         6-3   3 -2αγ.
Εσθονία          1-12  0 -3αγ.
Λευκορωσία       1-10  0

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Δανία-Γεωργία      5-1
Ιρλανδία-Γιβραλτάρ 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ιρλανδία         5-1  10
Δανία            9-5   5 -3αγ.
Ελβετία          5-3   4 -2αγ.
Γεωργία          4-8   3
Γιβραλτάρ        0-6   0 -3αγ.
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Αζερμπαϊτζάν-Σλοβακία  1-5
Ουγγαρία-Ουαλία        1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ουγγαρία        6-4   9
Κροατία         5-4   6 -3αγ.
Σλοβακία        7-2   6 -3αγ.
Ουαλία          2-3   3 -3αγ.
Αζερμπαϊτζάν    3-10  0 -3αγ.
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Νησιά Φαρόε-Νορβηγία 0-2
Μάλτα-Ρουμανία       0-4
Ισπανία-Σουηδία      3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ισπανία         11-2  12
Σουηδία          8-7   7
Ρουμανία        11-5   7
Νορβηγία         8-7   5
Μάλτα            2-10  3
Νησιά Φαρόε      3-12  0
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Βόρεια Μακεδονία-Αυστρία 1-4
Λετονία-Σλοβενία         0-5
Πολωνία-Ισραήλ           4-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Πολωνία           8-0  12
Ισραήλ            8-7   7
Αυστρία           7-6   6
Σλοβενία          7-3   5
Βόρεια Μακεδονία  5-7   4
Λετονία           1-13  0

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Αλβανία-Μολδαβία    2-0
Ανδόρα-Γαλλία       0-4
Ισλανδία-Τουρκία    2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Τουρκία        9-2   9
Γαλλία        12-3   9
Ισλανδία       5-5   9
Αλβανία        5-3   6
Μολδαβία       2-8   3
Ανδόρα         0-6   0

9ος ΟΜΙΛΟΣ
Καζακστάν-Σαν Μαρίνο      4-0
Βέλγιο-Σκωτία             3-0
Ρωσία-Κύπρος              1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Βέλγιο       11-1  12
Ρωσία        15-3   9
Σκωτία        4-7   6
Καζακστάν     7-7   6
Κύπρος        6-5   3
Σαν Μαρίνο    0-20  0

10ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΛΛΑΔΑ-Αρμενία             2-3
Ιταλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη   2-1
Λιχτενστάιν-Φινλανδία      0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)
Ιταλία           13-1   12
Φινλανδία         6-2    9
Αρμενία           7-6    6
Ελλάδα            6-8    4
Βοσνία/Ερζεγοβίνη 5-7    4
Λιχτενστάιν       0-13   0

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close